גל כהן גרומי, שחיין נבחרת ישראל,  סיכם על הצטרפותו לקבוצת השחייה של אוניברסיטת מישיגן והוא יהיה חלק מהתכנית היוקרתית משנת הלימודים הבאה, מיד אחרי המשחקים האולימפיים בטוקיו. השחיין בן ה-18 היה חלק מרביעיית השליחים שקבעה את הקריטריון האולימפי ב-4x200 חופשי, והוא צפוי לקבל מעמד של ספורטאי עילוי בצה״ל, אשר יאפשר לו לעשות את המעבר לארה״ב. 

בימים אלו נמצא גרומי במחנה אימונים באוסטריה, בהובלת מאמן הנבחרת לוקה גברילו, במטרה לשמור על מקומו ברביעייה הבכירה של הנבחרת, וכן לקבוע את הקריטריון לטוקיו גם במשחים האישיים. בישראל, הוא מתאמן באגודת הפועל עירוני הוד השרון, תחת המאמנים זוהר גלילי וניקיטה שקילנקו.

קבוצת השחייה של אוניברסיטת מישיגן, הוולברינס, היא אחת מהטובות בהיסטוריה של ה-NCAA. היא זכתה 12 פעמים באליפות המכללות, כאשר רק לאוניברסיטת טקסס יש יותר זכיות ממנה (14). האליפות האחרונה שלה הייתה ב-2014, אך גם מאז היא חברה קבועה בטופ 10 בארה״ב. כיום, שוחה בקבוצה אותה שחיין ישראלי נוסף, נדב אהרונסון מהפועל דולפין נתניה, אשר ודאי יקל על ההתאקלמות של גרומי, כאשר אחד הישראלים הבכירים ששחו והצטיינו שם הוא השחיין האולימפי אלון מנדל. 

את הקבוצה מוביל אחד מבכירי המאמנים בארה״ב כיום, מייק בוטום, כאשר מאמנה הקודם, ומי שאימן גם את מנדל בזמנו הוא לא אחר מאשר בוב באומן, מאמנו האגדי של מייקל פלפס. גם פלפס עצמו שחה יחד עם הוולברינס בזמן שבאומן אימן את הקבוצה, אולם מבלי להיות חבר רשמי בה. בכלל, לא פחות מ-97 שחייניות ושחיינים אולימפיים שחו במישיגן במרוצת השנים.  

מייקל פלפס (רויטרס)מייקל פלפס (רויטרס)

גרומי, שיאן ישראל לנוער ומדליסט הזהב מאליפות אירופה לנוער מסר לאחר הסיכום: ״אני מאוד מרוצה מהבחירה שלי. אני מאמין שמישיגן זה המקום בו אוכל לעשות קפיצה משמעותית נוספת, גם בלימודים וגם בשחייה. אני מצפה בקוצר רוח כבר להתחיל להתאמן שם״.