האם תהיה הפתעה עם נציגה נוספת למשחקים האולימפיים בשייט? שי קקון פתחה אתמול (שני) ביכולת נהדרת את תחרות הקריטריון האירופית בלייזר שנערכת בווילאמורה שבפורטוגל, שם יחולקו שני כרטיסים אחרונים לאולימפיאדת טוקיו.

הנציגה הישראלית שי קקון הצעירה מדורגת במקום החמישי אחרי שני שיוטים בהם סיימה במקומות השלישי והשביעי, שהזניקו אותה לעמדה טובה לזכייה בכרטיס לטוקיו. יחד עם זאת, זוהי רק ההתחלה עם 89 סירות. היום היא תמשיך להתחרות והיא צריכה צריכה לגבור על הנציגות מבולגריה, צ'כיה, לטביה, פורטוגל, אוקרינה, סלובניה ורומניה על מנת להבטיח את הכרטיס לטוקיו. 

נבחרת ישראל בגלישה לקראת אליפות העולם

בתחרות יש 12 שיוטים וכרגע קקון מובילה מבין המדינות שמתמודדות לקווטה. קשה להעריך אחרי יום אחד מה סיכוייה באמת, הרי שבעוד יומיים תהיה חלוקה לבית הזהב ובית הכסף ואז ניתן יהיה להעריך יותר טוב את מצבה, אבל כרגע הבאה בתור אחריה במרדף אחרי הכרטיס לטוקיו היא קרולינה ז’ואאו המדורגת במקום ה-21. אם שי קקון תצליח לשמור על המרחק ממנה, זו ללא ספק תהיה הפתעה נהדרת.

בגברים התחרות קשה מאוד, עם 139 שייטים מכל העולם שנמצאים ברמה גבוהה מאוד. מאור בן הרוש הישראלי מדורג 78 בסוף היום הראשון, עומר גולני במקום ה-84 ואיתי אזולאי במקום ה-108 צריכים לגבור על נציגים מ-16 מדינות שטרם השיגו את הקווטה, על מנת להגיע לטוקיו. עם השייטים נמצא צוות המאמנים ארז אליהו וגונזלו “צ'אבי” קרוולו. 

ארז אליהו (איגוד השייט) (מערכת ONE)ארז אליהו (איגוד השייט) (מערכת ONE)