עילי ראובני ואילי וורייט בני ה-17, שמפליגים יחד כבר שלוש שנים וזכו פעמיים בתואר סגני אלופי ישראל, חולמים לייצג את מדינת ישראל במשחקים האולימפיים ופתחו קמפיין מימון המונים ב’הדסטארט’ במטרה לקנות סירה. השניים מנסים לגייס תקציב כדי לרכוש סירה חדשה שעדיין לא קיימת בישראל, על מנת שיוכלו להגיע לאולימפיאדת פאריס שתתקיים בעוד שלוש שנים.

השניים, שמתחרים בדגמים הקיימים בארץ של ה-420 וה-470, רוצים להתכונן לדגם אחר איתו יתחרו במשחקים האולימפיים בפאריס 2024 ובלוס אנג’לס 2028. מדובר בסירת 49er, שהיא גדולה משמעותית, אך עדיין לא קיימת בארץ ובגלל שאין לראובן ו-וורייט הישגים בדגם זה, אין אף גורם שמוכן לממן את רכישתה.

עילי ראובני ואילי וורייט (צילום: זיו ליטאני)עילי ראובני ואילי וורייט (צילום: זיו ליטאני)

באיגוד השייט נמצאים בדיונים באשר לאפשרות שניתן יהיה לעבור לדגם הזה, שעלותו יקרה יותר. בדרך כלל, הספורטאים בסגלים בוגרים אולימפיים מקבלים את הציוד שהם צריכים במימון המדינה, כאשר ספורטאים צעירים שנמצאים מחוץ לסגל האולימפי מקבלים תמיכה תקציבית באמצעות הקרן התחרותית השוטפת של האגודות אבל התקציב בה הוא מוגבל - ולכן אם מדובר בדגם שאין בו הישגים, לא ניתן לקבל עזרה במימון רכישת הסירה.

עילי ראובני סיפר: “אנחנו לא יכולים לייצר הישגים בלי להתאמן על הדגם הזה ולהתחרות בו. יש שינויים בדגמים האולימפיים ואנחנו רוצים להפליג בדגם הזה, להתאמן ולהתכונן לתחרויות הקריטריון של משחקים האולימפיים שיתקיימו בעוד שלוש שנים. האיגוד והמועדון שלנו רוצים לתמוך בנו, אבל אין להם אפשרות לעשות זאת ולכן אנחנו פונים לציבור במטרה לגייס כסף לצורך רכישת הסירה”.

כדי לגייס כסף, השניים פתחו קמפיין גיוס כספים המוני ב’הדסטארט’ והשיגו כ-50 אלף שקל מתוך 90 אלף השקלים שדרושים לרכישת הסירה מהדגם הזה. נותרו להם עוד 19 ימים. תמורת כל סכום שייאסף לטובת רכישת הסירה, יינתן משהו בתמורה. מי שנרתם לסייע, בין היתר, הוא תום ראובני, גולש הרוח שחבר בנבחרת ישראל ובא לעזור לאחיו הצעיר עילי עם הרצאה אישית.

תום ראובני, נרתם לעזרת אחיו (שחר גרוס)תום ראובני, נרתם לעזרת אחיו (שחר גרוס)