דחיית המשחקים האולימפיים בשנה אפשרה לספורטאים נוספים להיאבק על מקומם באולימפיאדת טוקיו. זה קרה גם בנבחרות ישראל בגלישת רוח, ענף שגידל דור חדש של ספורטאים כך שבכל פעם מישהו מהם יכול להפתיע ולפרוץ קדימה, כמו בסיפור של יואב כהן.

כשהמבחנים לבחירת הנציג הישראלי שיתחרה באולימפיאדת טוקיו ב-RSX נפתחו מחדש, הגולש בן ה-21 זכה באליפות אירופה במדליית הזהב וקיבל ניקוד משמעותי שהזניק אותו קדימה בדירוג הפנימי. אלא שבמקביל אליו, גם הגולש הוותיק שחר צוברי הצליח לעלות על הפודיום ולזכות במדליית הכסף, כך שהמאבק ביניהם נמשך והוא יוכרע באליפות העולם בקאדיס שתיפתח בסוף השבוע הקרוב.

נבחרת ישראל בגלישה לקראת אליפות העולם

כדי להגיע לטוקיו, או לפחות להשאיר לעצמו סיכוי, יואב כהן יודע שהוא יהיה חייב לסיים כמה שיותר גבוה. רצוי על הפודיום, כמובן, הרי שהוא לא תלוי רק בעצמו. “אני מרגיש טוב”, אמר יואב כהן בראיון ל-ONE לפני התחרות בספרד. “כולנו דוחפים חזק ורואים ארבע שנים של עבודה שמגיעות לקצה. כיף להיות חלק מזה ואני בטוח שבאליפות העולם יהיה טוב”.

יואב כהן (שחר גרוס)יואב כהן (שחר גרוס)

כולכם חברים לנבחרת, אבל בסופו של דבר רק אחד מכם יהיה באולימפיאדת טוקיו. כרגע, נדמה שזה או אתה או שחר צוברי. איך זה מרגיש כל המתח הזה?
“זו תחרות שהיא קצת שונה כי לאחריה אין יותר תחרויות. זו הקריאה האחרונה, מה שנקרא. אני מסתכל על זה כאליפות עולם לכל דבר, בלי קשר למאבק הפנימי בנבחרת. יש עוד הרבה מתחרים חוץ משחר, ככה שאני בא לתת הכל ולעשות את הטוב ביותר שלי. אני לא מסתכל לצדדים, אני מאמין ששחר גם יבוא לעשות את זה, ושהטוב ביותר ינצח”.

יואב כהן עם המדליה (חגי מיכאלי)יואב כהן עם המדליה (חגי מיכאלי)

לכל ספורטאי יש את החלום הזה להגיע למשחקים האולימפיים, אבל כשאתה רואה את זה כבר בהישג יד ואתה ספורטאי צעיר שיכול להגשים את המטרה הזו, מה עובר לך בראש?
“אני מאוד מודה על ההזדמנות הזו, זה לא מובן מאליו להיות במקום הזה. כשהייתי ילד ראיתי את נמרוד משיח ושחר צוברי מתחרים על הכרטיס למשחקים האולימפיים, ופתאום זה אני שנמצא במקום הזה. עצם זה שאני נמצא בסיטואציה הזו, זה כבר חלום שמתגשם, אבל אני לא הולך לנוח על זרי הדפנה. אני רוצה מאוד להיות בטוקיו”.

זה שאתה גולש צעיר יותר משחר צוברי, זה יתרון או חיסרון לדעתך?
“בזמן האחרון כל הכתבות שפורסמו עליי סימנו אותי בתור הצעיר. בכל מקום אני 'צעיר, צעיר, צעיר', אבל אני לא רואה את זה ככה. אני בא להתחרות בגובה העיניים עם כולם. נכון, יש לי מתחרים שגדלתי עליהם, אבל אני לא רואה שיש להם איזה יתרון גדול ומשמעותי עליי, ואני בא לטרוף הכל”.

שחר צוברי (שחר גרוס)שחר צוברי (שחר גרוס)

מהי המטרה שאתה מציב לעצמך לאליפות העולם הקרובה?
"מדליה. וזה אפשרי, חד משמעית. בכלל, אני חושב שכל אחד בנבחרת שלנו מכוון למדליה כי אנחנו נבחרת הישגית ורק בשביל זה אנחנו באים".

זה שכבר זכית במדליה באליפות אירופה לאחרונה, זה נותן לך יתרון מסוים או הבנה שאתה מסוגל לזכות במדליה גם באליפות העולם הקרובה?
“כן, כי להוביל תחרות ברמה כזאת זה נותן ניסיון. מבחינתי סימנתי עוד וי ברשימת המטרות שלי. אומנם אליפות העולם תהיה תחרות יותר קשה כי יש הרבה יותר על הפרק מבחינת הרבה גולשים, אבל אני אבוא לעשות את הטוב ביותר שלי שיוט אחרי שיוט”.