יואב כהן ממשיך לשמור על המקום הראשון באליפות אירופה בגלישת רוח בדגם ה-RSX גם היום (חמישי), תוך כדי ששחר צוברי משפר עמדות ומצליח להתקרב אליו בחוף ימה של פורטוגל. בנשים, קטי ספיצ’קוב ירדה שני מקומות בתחרות לנשים והיא ניצבת כעת בתור הגולשת הרביעית בדירוג.

השיוטים השביעי, השמיני והתשיעי בתחרות שהתקיימו היום, נפתחו באיחור עקב תנאי מזג האוויר. ייתכן והדחייה הזו השפיעה מעט על יואב כהן, שהיה מאוד יציב ובלט לטובה עד כה, אך בשיוט הראשון שלו ליום זה הוא סיים במקום ה-13. למזלו, זו הייתה התוצאה הנמוכה ביותר שלו והיא לא תיחשב למאזן הכללי, כאשר לאחר מכן הוא סיים במקום השישי והשביעי בשיוטים הבא, כך שהצליח לשמור על המקום הראשון בדירוג הכללי בזכות פער סביר שפתח מיתר המתחרים לאורך השבוע.

שחר צוברי (איגוד השייט)שחר צוברי (איגוד השייט)

ולא רק יואב כהן מועמד למדליה בתחרות. גם שחר צוברי מתקרב לאזור המדליות אחרי יום מצוין בים (3,4,5) בסופו הוא קפץ למקום השלישי בדירוג, כאשר הגולש הוותיק עוד מסוגל להיאבק על מדליית הכסף במצב העניינים הנוכחי. מאחוריו נמצא יואב עומר (8,17,9) שמדורג שישי כעת. בנוסף, תום ראובני (11,5,4) שמיני ואופק אלימלך (12,10,25) במקום ה-13 הכללי לעת עתה.

בנשים, קטי ספיצ’קוב (6,9,7) ירדה שני מקומות בדירוג, מהמקום השני עד למקום הרביעי. מאיה מוריס (2,12,6) שישית. נוי דריהן (12,3,9) במקום ה-11 והיא עדיין יכולה להבטיח לעצמה כניסה לשיוט המדליות, בעוד שנוגה גלר (13,27,17) ככל הנראה כבר הרימה ידיים לאור התוצאות שלה הפעם, כאשר היא ניצבת במקום ה-15 מתוך 31 מתחרות באליפות אירופה.

הזוי: הכרטיס האדום המטופש של העונה בספרד