אליפות אירופה בגלישת רוח ב-RSX נפתחה היום (שלישי) בווילאמורה שבפורטוגל, שם תוכרע זהות הגולשת שתייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו. על פי שלושת השיוטים הראשונים בנשים, ספיצ’קוב מובילה את התחרות בעוד שנוי דריהן נותרה מאחור. בגברים, יואב כהן רשם יום נהדר והוא מדורג במקום הראשון.

מבין 31 הגולשות שמשתתפות בתחרות, קטי ספיצ’קוב הייתה יציבה יחסית כשסיימה חמישית בשיוט הראשון, שישית בשיוט השני ושלישית בשיוט השלישי - ולכן דורגה במקום הרביעי הכללי בסוף היום הראשון של התחרות. לעומתה, נוי דריהן, ששואפת לזכות בכרטיס לטוקיו על חשבונה, עברה שיוטים לא מוצלחים במיוחד בפתיחת התחרות (16,17,16) והיא מדורגת במקום ה-15 הכללי.

נוי דריהן. לא בעניינים בינתיים (איגוד השייט)נוי דריהן. לא בעניינים בינתיים (איגוד השייט)

מאיה מוריס בלטה בשיוט הראשון בו היא סיימה במקום השני ולאחר מכן בשני השיוטים הנוספים היא סיימה שמינית ושביעית, כך שכרגע היא מדורגת במקום השמיני הכללי בתחרות היוקרתית. כדי להגיע לטוקיו, היא תצטרך לקוות למעידות מצידה של ספיצ’קוב בשיוטים הבאים. נוגה גלר במקום ה-13 אחרי שלא הצליחה להתברג לעשירייה המובילה (14,12,12).

יואב כהן מוביל, צוברי ערער וזכה

בגברים משתתפים 43 גולשים בתחרות - ובנבחרת של גור שטיינברג, יואב כהן אחרי יום נהדר מוביל מעל כולם. בשיוט הראשון הוא חצה את קו הסיום שישי, אבל לאחר מכן פעמיים סיים במקום השני, מה שהעניק לו את ההובלה באליפות אירופה לעת עתה.

יואב כהן בפורטוגל, מוביל במקום הראשון באירופה (איגוד השייט)יואב כהן בפורטוגל, מוביל במקום הראשון באירופה (איגוד השייט)

ביחד איתו בצמרת הדירוג נמצאים אופק אלימלך שמדורג במקום החמישי (3,6,8), יואב עומר שמדורג במקום השישי (9,9,1) ותום ראובני במקום ה-14 הכללי (10,22,17).

שחר צוברי מוביל במירוץ לכרטיס הבודד לטוקיו, אך בתחרות הזו הוא מדורג במקום ה-12. בתחילה, בתוצאות השיוט הראשון של צוברי בו הופיעה פסילה, כך שהוא דורג במקום ה-26 הכללי אחרי שלושת השיוטים הראשונים - אך ערעור שהגיש התקבל, כך שהוא סיים את היום עם המקום הרביעי בשיוט הראשון, במקום השמיני בשיוט השני ובמקום ה-22 בשיוט האחרון שעוד ייזרק בהמשך. כרגע, צוברי עדיין מסוגל לסיים על הפודיום בעקבות הערעור שהגיש.

שחר צוברי בחוף של פורטוגל. ערער וזכה (איגוד השייט)שחר צוברי בחוף של פורטוגל. ערער וזכה (איגוד השייט)