ארה"ב תעצור הלילה (בין שני לשלישי, 3:00, חי בערוץ ONE) את נשימתה, כשגמר ליגת המכללות בפוטבול ייצא לדרך בהארד רוק סטאדיום במיאמי. מדובר באחד מאירועי הספורט הנצפים ביותר באמריקה, והשנה מי שיילחמו בו על התואר יהיו אלבמה קרימזון טייד ואוהיו סטייט באקאייז, שתיים אשר מגיעות בלתי מנוצחות למשחק.

אלבמה, המדורגת ראשונה בתום העונה הסדירה, היא הפייבוריטית. הקבוצה של המאמן המעוטר ניק סייבן מציגה את זוכה פרס הייזמן (ה-MVP של העונה) הרסיבר דבונטה סמית', יחד עם קוורטרבק איכותי לצידו, מאק ג'ונס, אשר יחד משלימים ציוות קטלני שמוביל את ההתקפה הטובה בליגה. אלבמה רוצה להחזיר לעצמה את התואר אחרי שנתיים בהן לא הצליחה לעשות זאת ולסגור זכייה חמישית תוך עשר שנים, הישג אדיר בכל קנה מידה

מנגד, אוהיו סטייט של המאמן ראיין דיי הפתיעה לא מעט כאשר גברה על קלמסון בחצי הגמר ומציגה מועמד נוסף להייזמן השנה, הקוורטרבק הנהדר ג'סטין פילדס. הבאקאייס, שרשמו פחות משחקים העונה בשל מגבלות הקורונה ודורגו במקום השלישי בתום העונה הסדירה, לא זכו בתואר מאז 2014, שהייתה גם העונה האחרונה בה הצליחו להשיג ניצחון על אלבמה. כדי לזכות בתואר, יצטרפו לגבור עליה פעם נוספת, ברגע הכי גדול של העונה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ערן זהבי הדליק את הולנד וברשת מתמוגגים