תחת אבטחה כבדה ועשרות אלפי צופים ומכובדים ביציעים, היום (שלישי) הכרכרה המלכותית הגיעה להיפדרום של אסקוט, בברקשייר שבווינזדור ויחד עם בית המלוכה תיתן את האות לפתיחת אירוע השיא של עונת המרוצים השטוחים, הרויאל אסקוט המלכותי של אירופה, שיפגיש את כל פסגת ענף מרוצי הסוסים בקרבות יוקרתיים באנגליה. אחד מפסטיבלי מרוצי הסוסים הגדול בעולם יתקיים במשך חמישה ימים ובו בכל יום המלכה תעשה את דרכה מהארמון ותעבור כל הדרך בתהלוכה המלכותית עד טקס הסיום ביום שבת. (אולפן מרוצים מיוחד לקראת התחרויות מהערב ועד שישי ב-18:00 בערוץ ONE).

בכל יום במשך ימי התחרות יתקיימו שישה מרוצים ובסך הכל 30 מרוצים ברמה עולמית במסלול המרוצים השטוחים שבאסקוט שנחנך לראשונה ב-1711. מרוץ הפתיחה של הפסטיבל ב-16:30 יהיה הראשון מבין ששת המרוצים של יום הראשון של התחרות. המרוץ קרוי על שם המלכה האן, שמה של המלכה שייסדה את האירוע במרוץ שנערך לראשונה ב-1840 ונערך למרחק של 1600 מטרים. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו באולפן מירוצי הסוסים - רויאל אסקוט

סוס מס' 1 אמריקן פטריוט הוא אחד המועמדים הגדולים לניצחון במרוץ. הסוס מגיע אחרי שני מרוצים טובים בהם סיים במקום הראשון בפער ניכר. העיניים במרוץ נשואות גם לסוס מס' 4 דאץ קונקשיין שלפי דיווחים באנגליה מגיע בכושר נפלא לאירוע, הג'וקי ג'יימס דויל על גבו. על גבי מס' סוס מס' 7, גאלוטה, יירכב סילבסטרה דה סוזה, מוליך הטבלים הג'וקים של אנגליה. הג'וקי הברזילאי ינסה לרשום ניצחון היסטורי במרוץ הפתיחה של אסקוט.

פט סמאלן בפעולה (רויטרס)פט סמאלן בפעולה (רויטרס)

בהמשך היום הראשון בשעה 18:20 הקצב יעלה שלב ומרוץ הסנט ג'יימס פאלאס המפורסם יפתח שעריו עם שמונה מהסוסים הטובים בעולם עד גיל שלוש, כזכור סוסים אלה התחרו וחלקם אף ניצחו במרוצי הגיניסים 2000 היוקרתיים באנגליה ובאירלנד,סוס מס' 2 צ'רצ'יל הוא המועמד הגדול לניצחון. על גבו יירכב הג'וקי שנחשב לטוב בעולם, ראיין מור. יחד עם המאמן איידן אובריאן, השניים צפויים לסמן 'וי' ראשון בקרב על התהילה הגדולה באסקוט כבר במרוץ הראשון של התחרות. סוס מסקרן נוסף הוא מס' 3, פורסט ריינג'ר, שמגיע למרוץ אחרי שסיים את מרוצו האחרון ברמה גבוהה ביורק במקום ה-6.

הדרמה של היום ראשון תיחתם בשעה 19:35 במרוץ מהיר במיוחד ולמרחק של קילמוטר בודד , מרוץ טירת ווינדזור, הקרוי על שם אחת מהטירות המפורסמות בעולם הסמוכה להיפדרום של אסקוט,  טום קווילי הג'וקי הצעיר והמוכשר ינסה לעשות היסטוריה, ולנצח יחד עם סוס מס' 6, סיטי גאסט, הסוס לא ניצח בשלושת מרוציו האחרונים אך במרוץ האחרון סיים במקום השלישי בברייטון ומצוי בכושר נפלא. מועמד נוסף שיכול לעלות על הפודיום וללכת עד הסוף הוא סוס מס' 11, דראגנוס טיל, הסוס של הג'וקי המוכשר, ריצ'ארד קינגסקוט ינסה לרשום ניצחון שני בקריירה וראשון אי פעם על אדמת אסקוט. סוס מס' 15, לסט פייג' מגיע בחיזוק משמעותי בדמותו של הרוכב ג'ון איגן והמאמן דויד אוואנס, השניים ינסו להוליך את הסוס המפתיע לניצחון ראשון אחרי 4 מרוצים עקרים אך בשלושה מהם, האחרון סיים לפחות בשלישייה הראשונה.

וויליאם ביואיק (רויטרס)וויליאם ביואיק (רויטרס)

בהמשך השבוע האקשן לא יפסק ונצפה במרוצים גדולים בדמותם של מרוץ הנסיך ווילס האגדי ביום רביעי וכמובן המרוץ המרכזי של הפסטיבל, הגולד קאפ ההיסטורי והיוקרתי שייקח חלק ביום חמישי וזו תהיה גם הזדמנות טובה לראות את כולם חנוטים בחליפה, דרוכים ומצוידים כמובן במיטב האופנה. הפינאלה בשבת, כאשר מרוץ הדיימונד המפורסם יפתח שעריו ויפגיש את הסוסים המהירים באירופה במרוץ הספרינט המהיר ביותר בעולם.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים