כשהוא מתנשא לגובה של שני מטרים ועם משקל של 180 ק”ג קשה היה לדיאנדרה שואו להיות בלתי נראה בכל מקום שאליו הוא הגיע – למען האמת זה היה בלתי אפשרי.

הבשורה הטובה בזמנו היתה שהענק בן ה-32 תמיד אהב להיות תחת אור הזרקורים. הבשורה הפחות טובה היתה שהוא לא היה מעוניין שהגודל שלו יהיה חלון הראווה שלו ולכן הוא החליט לעבור לצד השני – פשוט להתחטב.

“תמיד הייתי סוג של ענק”, אמר אפשואו למגאזין הבריאות האמריקאי, Men’s Health, “אני חושב שכבר בכיתה ח’ הייתי בגובה של 1.81 מטרים”.

כשהיה ילד, הגובה שלו נתן לו יתרון במגרש הפוטבול ובמגמת התיאטרון בה לקח חלק, אך בזמן הקולג’ ולאחר סיום הלימודים הגיעה גם העליה במשקל. לאפשואו לא היתה כל בעיה עם המראה שלו, אבל הוא הבין שבמשקלו הנוכחי דאז הוא מסכן את עצמו מבחינה בריאותית.

פוטבול. שם ככל שאתה יותר גדול זה יותר טוב (רויטרס)פוטבול. שם ככל שאתה יותר גדול זה יותר טוב (רויטרס)

ב-2010 דיאנדרה חווה את הניסיון הראשון שלו להוריד במשקל, אך הוא מגדיר את הדרך בה נקט כ”טעות גדולה”. הוא הגביל בצורה משמעותית את המזון שלו והתחיל להתאמן על פי תוכנית אימון ביתית: “נכנסתי לזה בכל הכוח ואף הורדתי 25 ק”ג. בנקודה זו אמרתי לעצמי שהתהליך הסתיים ושהשגתי את המטרה שלי”. מאותו רגע, אפשואו הוריד משמעותית את כמות האימונים וזנח את הדיאטה, ולא רק שהמשקל חזר, הוא אף עבר את המשקל המקורי.

לקח לא מעט זמן עד שאפשואו צבר את הכוחות להיכנס שוב לתהליך של ירידה במשקל: “עברו כמה שנים והמשקל שלי עלה וירד עד שהתכנס למשקל קבוע. ואז פשוט בבוקר אחד החלטתי שאני אנסה משהו חדש”.

במקום להיכנס מחדש למשטר אימונים, אפשואו החל לחקור את נושא הירידה במשקל והתייעץ גם עם רופאו האישי. יחד הם הגיעו למסקנה שאם אפשואו מעוניין בשיטה שתעבוד עבורו לטווח הארוך, הוא צריך להתחיל לספור את הקלוריות שנכנסות לגופו לעומת הקלוריות אותן הוא שורף במהלך כל יום.

פשוט לעקוב אחרי הקלוריות (mojzagrebinfo)פשוט לעקוב אחרי הקלוריות (mojzagrebinfo)

“הדבר שהכי אהבתי בשיטה הזו היא שזה פשוט מתמטיקה”, אפשואו הנחוש בצדקת דרכו חישב תחילה כמה קלוריות הוא צורך ביום והגיע למספר של 300 קלוריות. לאחר מכן הוא הוריד אפליקציה שתחשב את הקלוריות שהוא צורך בכל יום וכבר בשבוע הראשון הוריד כ-3 ק”ג. במקביל, במקום לחזור לאימונים מפרכים, הוא החל להקפיד על 10,000 צעדים ביום במקביל לתוכנית התזונתית.

אפשואו התייחס לפעילות הספורטיבית החדשה שלו: “לכל מקום בחרתי את הדרך הארוכה ביותר והייתי גם חונה רחוק ככל האפשר מהיעד שלי. במקביל גם ויתרתי על עליה במעלית”.

השילוב של התזונה ו-10,000 הצעדים ביום הובילו לכך שבחמשת החודשים הראשונים הוא הוריד 35 ק”ג נוספים. כשהוא הוסיף לכל אלו הקפדה על מזון עשיר בערכים תזונתיים ופעילות ספורטיבית מינימלית הוא סיים שנה שלמה עם 70 ק”ג שנעלמו כלא היו.

70 ק"ג נעלמו כלא היו (mojzagrebinfo)70 ק"ג נעלמו כלא היו (mojzagrebinfo)

האחרון מסכם את התהליך: “הייתי אומר שזה 70 אחוז התזונה ו-30 אחוז הפעילות הגופנית. אתה צריך לקבוע יעדים קטנים ולהגיע אליהם כל מספר שבועות. בדיוק באותה צורה בה מתפקד כל עסק מצליח”.

לאלו שרוצים לעבור תהליך דומה הוא מוסיף: “אין פה שום נוסחת פלאים או גלולת קסם. זוהי דרך קשה שצריך לעבור והיא גם לוקחת זמן. אני לא הורדתי 70 ק”ג בבת אחת, אני הורדתי 70 פעם קילו אחד”. ניסוח יפה, אם תחשבו על כך.

יש לציין שמאז אותו תהליך אפשואו העלה את הרמה בכל הקשור לאימונים. הוא החליף את ההליכות בריצות והוא גם מתאמן בחדר הכושר כדי להעלות את מסת השריר שלו.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!