שחקני כדורסל רבים, בין אם מקצוענים או בין אם חובבנים, מעוניינים לדעת כיצד להגיע לאימון שלהם בצורה האופטימלית ביותר כדי לשפר את ביצועיהם ולהימנע מפציעות מיותרות. כדי לעשות לכם סדר, נפגשנו עם פיזיותרפיסט הפועל ת”א יורי וייס, אשר ליווה אותנו לאורך כל ההכנה לאימון ואף במתיחות בסיומו.

כפי שתוכלו לראות בווידאו, ההכנה כוללת חימום (המורכב מרכיב אירובי, מתיחות דינמיות, חימום ספציפי לכל שריר והכנת מפרקים “בעייתיים”), וכן עיסוי השרירים לקראת הפעילות בעזרת שמן ארניקה של WELEDA. כמודגם בסרטון, ניתן לעסות את השרירים המשתתפים באימון בתנועות סיבוביות עם מעט שמן (מגיע עם פקק התזה) ואם יש שרירים כאובים נקדיש להם עיסוי ספציפי.

השמן אגב מכיל גם שילוב של שמנים צמחיים ויכול כאמור להיות חלק בלתי נפרד מההכנה לאימון כמו החימום הדינמי אותו הזכרנו קודם לכן. לאחר האימון נמליץ כמובן לערוך מתיחות סטטיות (בניגוד לתחילת האימון אז ערכנו מתיחות דינמיות) שכן השרירים כבר חמים אחרי הפעילות ויש להרפות אותם לאחר שהתכווצו במהלך האימון – המתיחות הסטטיות מיועדות גם להפחתת כאבי שרירים לאחר האימון.

צפו בווידאו אשר יכין אתכם לאימון הכדורסל הבא שלכם:

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
כך תתכוננו לאימון כמו שחקני NBA

יורי וייס – פיזיותרפיסט מרכז טארגט (המרכז לפיזיותרפיה ואורח חיים המשלב צוות רב תחומי לטובת שיקום הספורטאי ושיפור הביצועים) והפועל ת”א בכדורסל.

הכתבה נכתבה בשיתוף WELEDA. לפרטים אודות המוצר ורכישה, לחצו כאן

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!