המחזור החמישי בליגת העל בכדורעף נערך הערב (שלישי), כשבמוקד עמד המשך פתיחת העונה המוצלחת של הפועל מטה אשר/עכו ושל מכבי הוד השרון, שמשלימות שתיהן ניצחון רביעי ברציפות. מטה אשר/עכו תופסת את המקום הראשון בטבלה בהפרש נקודה מהוד"ש, אחרי 1:3 על הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר בדרבי הקיבוצים. מי שניסתה, ללא הצלחה, לעמוד בדרכה של הוד השרון, היא מכבי תל אביב, שסופגת הפסד רביעי ברציפות (3:1) מאז פתיחת העונה. כפר סבא ניצחה גם היא עם 1:3 על קריית אתא, בעוד עיילבון עשתה זאת עם 0:3 על ק.ק תל אביב. 

הפועל מטה אשר/עכו - הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר 1:3 (14:25, 20:25, 25:23, 13:25)

כ-500 צופים באולם נעמן ראו את האדומים מנחילים הפסד ראשון העונה לקבוצה של זוהר בר נצר בעזרת הופעה משכנעת שהשאירה אותם במקום הראשון, מרחק נקודה מהוד השרון. אחרי שניצחו בשתי המערכות הראשונות, נסדקה מעט הדומיננטיות של שחקניו של נועם כץ במערכה השלישית, בה איפשרו למעפיל בראשות ינרי בל לחזור מפיגור 12:9 עד לניצחון (23:25). היה זה הפסד המערכה השני בלבד של הדאבליסטית העונה. המערכה הרביעית הייתה מוחצת, ובה הסתערו המארחים על המעפיל/מנשה/עמק חפר עד שסגרו את הסיפור סופית (13:25).

הפועל עירוני קריית אתא - הפועל כפר סבא 3:1 (25:18, 25:21, 16:25, 25:19)

התנופה של כפר סבא נמשכת, והשחקנים של שגיא ברעם, שהפסידו במשחק הפתיחה של העונה, מחברים כבר שלושה ניצחונות ברצף וכעת רחוקים נקודה בלבד מהמעפיל/מנשה/עמק חפר שבמקום השלישי. בשבוע הבא מחכה להם מטה אשר/עכו למפגש רשמי ראשון מאז גמר הפלייאוף בעונה שעברה. קריית אתא, שעלתה בקיץ לליגה הבכירה, עדיין ללא הניצחון המיוחל למרות שהשיבה מלחמה שערה במערכה השלישית המוצלחת.

מכבי תל אביב - מכבי מוסינזון הוד השרון 3:1 (17:25, 25:20, 25:19, 25:23)

זקני מכבי תל אביב יצטרכו לפשפש בזיכרונם כדי למצוא את הפעם האחרונה שבה הפסידה מכבי תל אביב ארבע פעמים ברציפות, אבל זה בדיוק מה שקרה הערב בהדר יוסף, והשחקנים של אריה זלינגר, מחוזקים באריאל כצנלסון (ארבע נקודות בבכורה המחודשת בצהוב), עדיין ללא ניצחון העונה. המקומיים דווקא פתחו היטב מול הקבוצה המצוינת של עדי גורן, שמשלימה ניצחון רביעי ברצף מאז פתיחת העונה, אבל להופעה המשכנעת במערכה הראשונה לא הייתה המשכיות והם נכנעו לעוצמות של דמיטרו שורקין, דמיטרי אובודניקוב ואלכסנדר וסילייב (57 נקודות יחד), השחקנים הזרים של הוד השרון, שעושים העונה את ההבדל. גם נתוני החסימות (13 של הוד השרון לעומת 7 של מכבי ת"א) יסייעו לספר את סיפור המשחק.

ק.ק תל אביב - מ.ס עיילבון 3:0 (25:20, 25:18, 25:13)

זה לא הלך בקלות רבה לעיילבון, אבל הקבוצה של סמעאן סמעאן חוזרת לנצח אחרי שני הפסדים ועולה למקום החמישי. ק.ק של רן גאון בהחלט הייתה בתמונה במערכה הראשונה בה החזיקה את נדנדת הנקודות עד למצב של שוויון 17:17, וגם במערכה השנייה הצליחה לתת פייט, אבל היא חותמת את המשחק הביתי עם הפסד שלישי משלושה משחקים וכשהיא במקום האחרון בטבלה.