על אף שעולם הספורט נמצא בעלטה בשל משבר הקורונה, בחודשים האחרונים ההתאחדות האירופית בודקת מספר דרכים לקיום המסגרות הבינלאומיות ממוקדמות אליפות אירופה ועד לגביעי אירופה לקבוצות. למרות הקשיים הגדולים הכרוכים בטיסות ומלונות, הוראות ממשלתיות לסגרים וכדומה, ההחלטה המשותפת היא להמשיך ולא לעצור את הפעילות בתאום מול ההוראות הבריאותיות בכל מדינה.

על כן, אגודת הפועל כפר סבא שמופיעה במפעלים האירופיים כבר למעלה מעשור ברציפות החליטה למרות הקשיים הרבים, גם הכלכליים, לרשום את  קבוצת הנשים והגברים למפעלים האירופיים. קבוצת הנשים נרשמה זו הפעם השנייה למפעל המכובד ביותר ליגת האלופות וקבוצת הגברים לגביע האתגר, הישג השיא של המועדון היה בעונת 2018/19 כאשר קבוצת הנשים והגברים הגיעו לרבע הגמר גביע האתגר.

שגיא ברעם מאמן הגברים אמר: "אני גאה להיות שייך למועדון שלוקח החלטות אמיצות דווקא בזמנים הכי קשים, כשנדמה שאין ברירה אלא להרים ידיים. ברור לי  כי ההחלטה לשחק באירופה היא החלטה כבדת משקל, שגם בענפים ובמועדונים גדולים יותר, חוששים לקחת לנוכח הנסיבות. הצלחנו להרכיב העונה סגל שחקנים כחול לבן, מה שמעצים עוד יותר את החשיבות של ייצוג ענף הכדורעף באירופה. מלבד המאמץ האדיר שכרוך בהשתתפות עצמה, ננסה גם לשחזר את המסע האירופי של עונת 18/19. אני מודה לכל מי שתמך במהלך והביא את המועדון להמשיך במסורת ההשתתפות בגביעים האירופיים".

המאמן אלעד שפגט שהחליף לאחר עשור את חן הימלפרב מאמן נבחרת הנשים מגיב לאתר האיגוד אמר: "הרישום לליגת האלופות עולה בקנה אחד עם שאיפת המועדון להישגיות. אנחנו בשלבי סיום של בניית הסגל ותהיה לנו קבוצה חזקה מאוד שתהיה מוכנה לאתגרים באירופה ובליגה".