הכרעה בשלושה משחקים לא תושג בחצאי גמר הפליאוף בליגת ווינר בכדוריד, ושתי הסדרות יוכרעו לפחות במשחק הרביעי, ואולי בחמישי והאחרון - בפעם הראשונה בתולדות הכדוריד בשלב זה (העונה הוארכו סדרות חצי הגמר מהטוב מ-3 לטוב מ-5). אמש, הייתה זו הפועל אשדוד שניצחה את הפועל ראשל"צ 25:31, והשוותה את הסדרה ל-1:1. הערב – הגיע תורה של א.ס. רמה"ש שניצחה את מכבי ראשל"צ 33:37 (17:13).

רמה"ש, כמו אשדוד, אומנם לא מחזיקות ביתרון הביתיות, אבל אחרי שני משחקים - יחס השערים נוטה לטובתן. רמה"ש תיקנה את ההפסד 39:38 ב'בית מכבי' במשחק הראשון. אשדוד עשתה זאת אתמול עם ניצחון ב-6 שערים הפרש (המשחק הראשון הסתיים ב-26:29 להפועל ראשל"צ), אבל ה-סיפור של הערב הוא הקאמבק האדיר של החניכים של אסף לוי מרמה"ש – מפיגור 8 שערים במהלך המחצית הראשונה לניצחון ב-4 שערי יתרון, כאשר היא כבר הוליכה בדקות הסיום ב-6 שערי הפרש.

גיל פומרנץ מול איבן קראציץ וולדי קופמן (חן קלדרון)גיל פומרנץ מול איבן קראציץ וולדי קופמן (חן קלדרון)

הפתיחה הייתה כאמור של מכבי ראשל"צ. כאשר עמית סטלמן, ולדי קופמן ומרקו מאטיץ' העלו אותה ליתרון 1:3. חן פומרנץ ומילאן פאבלוביץ' צימקו ל-5:4, ונראה היה שהמומנטום משתנה כאשר רסטקו סטויקוביץ' סחט פנדל אבל החטיא אותו. דן טפר, בדקות טובות בשער, איפשר ליוני רוזנטל, קופמן וסטויקוביץ' להוביל את מכבי ראשל"צ ליתרון 4:8 (14') - מה שגרם לאסף לוי להזעיק פסק זמן ראשון. רמה"ש לא הצליחה להתעלות, ורוזנטל העלה ל-4:10 (16'). טפר עצר פנדל, בר מסורי וקופמן העלו ל-4:12. ההגנה של הצהובים הסתדרה אך לקראת הסיום הקבוצה של לוי התחילה להיכנס לתמונה ורצה קדימה.

במחצית השנייה המומנטום של רמה”ש היה ללא מעצורים ואחרי משחק טוב של קבוצתו של אסף לוי היא הצליחה לקטוף את הניצחון והראתה שגם הסדרה הזאת לא תסגר כל כך בקלות ובלי פייט.

גיל פומרנץ מול איבן קראציץ וולדי קופמן (חן קלדרון)גיל פומרנץ מול איבן קראציץ וולדי קופמן (חן קלדרון)

מאמן רמה"ש, אסף לוי, סיכם: "היינו כבר במינוס של 8 שערים, במקום הכי נמוך שיש, התחלנו לחזור ולטפס לאט לאט. במחצית כבר הבנו שהפיגור והסיפור לא גמור, ואנחנו בחזרה במשחק. במחצית השנייה, השחקנים השאירו הכל על המגרש. עשו את התוכנית הטקטית. אדם היה ענק בשער. עשינו מחצית של 24 שערים וספגנו 15. זה מטורף. נצטרך להתאושש מהר, לנצל את המומנטום - ונעשה את כל מה שאפשר להגיע הכי מוכנים למשחק 3".