אלופת המדינה מכבי ארזים ר"ג עשתה מהלך מסקרן עם החתמתה של המקשרת ההונגריה, דיאנה אהאץ' (29, 1.77 מ'), ששיחקה בלארוצ'ל הצרפתית. אם מישהו הופתע לסיבה ששחקנית ברמתה מגיעה לישראל, אז היא לא מקרית וקשורה בכוחה של אהבה מחוץ למגרש. מדובר בחברה של המקשר הסרבי, ליובמיר יוסיץ', ששיחק בעונה שעברה ברמת השרון ועבר הקיץ לשורותיה של הפועל ראשל"צ. יוסיץ' שיחק בעבר בליגה הבכירה בהונגריה, כמו גם אהאץ', אבל הקשר נולד בסרביה בעת שהשניים שיחקו בקבוצות הגברים והנשים של מועדון העל הסרבי ויובודינה.

מאמן ארזים ר"ג ניב ויינטרוב שמח על ההזדמנות לצרף את דיאנה, ואמר: "מדובר בשחקנית נהדרת, מנוסה, שיכולה לתרום לנו רבות. לא בכל עונה מגיעה שחקנית איכותית כזו לישראל, וכמובן שמחנו שנודע לנו על האפשרות לצרף את דיאנה. היא עצמה שמחה להגיע, כך שנאחל להם זוגיות מוצלחת וששניהם יפרחו גם על המגרש ויגיעו להישגים".

אגב, ייתכן שזה לא האיחוד היחיד שיתבצע הקיץ. אחרי שרם טורקניץ, שחקנה של מכבי ראשל"צ, חתם בליגה השבדית הבכירה, מי שעשויה לצאת בעקבותיו היא חברתו, טלי בראל, ששיחקה כמוהו במכבי ראשל"צ בעונה החולפת, ומשחקת בנבחרת ישראל. בראל, ככל הידוע, בודקת אפשרויות להצטרף לקבוצות משבדיה ומרומניה, ומחוזרת גם על ידי מכבי ארזים ר"ג.

אם הזכרנו את ארזים - אז מרבית שחקניות הסגל ימשיכו, כולל השוערת הרוסייה המצוינת, קריסטינה פלוגינה. כוכבת האלופה שיר וקרט עדיין לא חתמה על הארכת הסכם. השוערת דניאל בורונובסקי עשויה לשוב ולשחק בבנות הרצליה, סגנית האלופה, שהאריכה בשבוע שעבר את החוזה עם מור שאול המוכשרת. את הרצליה ידריך עודד נאמן, שהחליף את בני אינגל שעבר להדריך את קבוצת הגברים של המועדון.

מצד שני, שווה לשים לב למהלכים שנעשים בהפועל ראשל"צ, מי שסיימה את העונה שעברה במקום הראשון בתום הליגה הסדירה, אבל הודחה בחצי גמר הפלייאוף. הפועל ראשל"צ בונה סגל מסקרן מאוד ומצרפת שתי שחקניות צעירות מנבחרות אוקראינה: המרכזת אנה סטורויוק (22, 1.73 מ'), שעלתה לא מכבר לארץ וכבר בעלת אזרחות ישראלית, ואת המקשרת (יד שמאל) דיאנה צ'רויאקובה (21, 1.78 מ').

השתיים יצטרפו לזרות מהעונה שעברה: המקשרת/מרכזת אלנה אומנץ והמקשרת אולגה ניקולינקו. לשתיים ניסיון בינלאומי רב. במקביל, בימים הקרובים, צפויה להצטרף לקבוצה עולה חדשה נוספת, גם היא שחקנית מקצועית. ייבגני אולייניק, כוכב העבר של האדומים, יאייש את עמדת המאמן, ולמעשה חוזר אליה אחרי שהדריך קבוצת הנשים של הפועל אשדוד. קפטן הקבוצה, השוערת המצטיינת רוית שושן, ממשיכה.

אולגה ניקולנקו (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) (מערכת ONE)אולגה ניקולנקו (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) (מערכת ONE)

עוד שינוי שמסתמן, גם אם עדיין לא רשמי, עידן אהרונוביץ', לשעבר מאמן נבחרת ישראל ומ.כ חולון, עשוי להדריך בעונה הבאה את מחזיקת גביע המדינה מכבי ראשל"צ, ולהיות מחליפו של גלעד מאור.

שיבוצי הישראליות לגביעי אירופה

שיבוצי הקבוצות הישראליות בגביעי אירופה התקיימו היום: האלופה הפועל אשדוד שובצה לסיבוב המוקדם השני בגביע האיגוד האירופי (המשחקים ייערכו באוקטובר). מחזיקת גביע המדינה מכבי ראשל"צ שובצה לסיבוב הראשון (כמדורגת, המשחק הראשון ייערך כבר ב-31 באוגוסט/1 בספטמבר). אם מכבי ראשל"צ תנצח ייתכן מפגש בין מחזיקת הגביע לאלופה בסיבוב השני.

אלופת המדינה לנשים מכבי ארזים ר"ג שובצה בסיבוב הראשון בגביע האיגוד האירופי לנשים, כלא מדורגת (המשחקים בספטמבר). בגביע האתגר האירופי - מחזיקת גביע המדינה מכבי ראשל"צ תחל את דרכה בסיבוב השני, כמדורגת (המשחקים בנובמבר). בגביע האתגר לגברים - א.ס רמה"ש תחל את דרכה במפעל גביע האתגר האירופי בסיבוב השני, כמדורגת (המשחקים ייערכו בנובמבר). לעומתה מ.כ חולון תחל את דרכה בסיבוב הראשון (המשחקים ייערכו באוקטובר). הגרלות המשחקים בשבוע הבא.

אפשרי: מפגש בין האלופה לסגניתה בסיבוב השני בגביע האיגוד האירופי (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) (מערכת ONE)אפשרי: מפגש בין האלופה לסגניתה בסיבוב השני בגביע האיגוד האירופי (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) (מערכת ONE)

ביום שני תיערך הגרלת משחקי ליגת ווינר. העונה החדשה תצא לדרך ב-20 בספטמבר, כאשר משחקי גביע ווינר-שופטים ע"ש מויזס רש יחלו ב-30 באוגוסט.