נבחרת ישראל תארח הערב (רביעי, 19:45) את נבחרת גרמניה, במסגרת המחזור ה-5 במוקדמות אליפות אירופה. רגע לפני המשחק החשוב, מתברר שההחלטה של אולג בוטנקו ואסף לוי לכלול את יואב למברוזו, יהב שמיר ותומר בודנהיימר בסגל הסופי, מביאה לנתון חדש ומעניין – זהו הסגל הצעיר ביותר של נבחרת ישראל בכדוריד עם ממוצע גיל של כ-24. אולי הצעיר ביותר בספורט הישראלי של נבחרת לאומית.

הנבחרת של בוטנקו השלימה את ההכנות למשחק החשוב, כשהיא יודעת שניצחון ואפילו תיקו עשויים להבטיח כמעט סופית את העלייה מהמקום השלישי לאליפות אירופה, וכמובן להגדיל את הסיכויים לסיים במקום השני - אם פולין תמעד מול קוסובו. השיטה בטורניר המוקדמות קובעת, שארבע הנבחרות שיסיימו במקום השלישי ולהן יש את הניקוד הטוב ביותר מבין שמונת בתי המוקדמות - יעפילו לטורניר, יחד עם עוד 16 נבחרות שיסיימו במקומות 1-2.

גם נבחרת גרמניה קיימה את האימון המסכם שלה בהיכל קבוצת שלמה בת"א והגרמנים שהבטיחו את ההעפלה כבר, הגיעו לארץ עם 13 שחקנים בלבד. הנבחרת הגרמנית כוללת שחקנים רבים שזוכים לצ'אנס להוכיח את יכולתם, כאשר מרבית הכוכבים לא הצטרפו.  במהלך המשחק איגוד הכדוריד יקיים טקסי הוקרה לחן פומרנץ, לדן בלדר יו"ר איגוד השופטים היוצא, ואלכסנדרו בוליגאן מאמן השוערים הוטתיק שיסיים את תפקידו בתום הקמפיין.