כוכב עולה. סטפאנוס ציציפאס בן ה-21 בהופעת הבכורה שלו באליפות הסבב הדיח היום (שבת) את רוג'ר פדרר בחצי הגמר עם 3:6 ו-4:6 ענק ועלה לגמר היוקרתי בקריירה הקצרה שלו שם יחכה לו דומיניק תים, שגבר 5:7 ו-3:6 על אלוף השנה שעברה, אלכסנדר זברב.

ציציפאס פתח נפלא ושבר את פדרר כבר במשחקון השני ל-0:2. ההגשות נשמרו ואחרי מותחן מרתק במשחקון התשיעי בו פדרר החמיץ 3 נקודות שבירה והיווני 6 נקודות מערכה, הצליח ציציפאס לסגור עניין עם 3:6 אחרי 46 דקות. היווני השיג שבירה מוקדמת גם במערכה השנייה ל-1:2 אבל אז פדרר הצליח לשבור מיד בחזרה ל-2:2, אך המדורג 6 בעולם המשיך לשחק ברמה גבוהה ושבר אחרי משחקון צמוד ועלה ל-2:3.

רוג'ר פדרר (רויטרס)רוג'ר פדרר (רויטרס)

לאחר מכן, ההגשות נשמרו וכשהיווני הגיש למשחק ביתרון 4:5, פדרר עלה לשתי נקודות שבירה כשכל האולם בארנה בלונדון על הרגליים אבל היווני התעשת ובקור רוח מדהים לקח 4 נקודות רצופות בדרך למקום בגמר ועל הדרך קבע ששלוש האגדות מחוץ לטורניר הנוצץ. אגב, רק לפני פחות מחודש השווייצרי גבר בקלילות על היווני בטורניר הבית שלו בבאזל.

בחצי הגמר השני, תים המשיך את הטורניר הענק שלו. אחרי שניצח את פדרר ונובאק ג’וקוביץ’ בזה אחר זה בבית המוקדם, האוסטרי שבר את זברב במשחקון ה-12 במערכה הראשונה וגם במצב של 2:4 במערכה השנייה, בדרך לניצחון ולמשחק הגמר.

דומיניק תים חוגג (רויטרס)דומיניק תים חוגג (רויטרס)

בתוך כך, יוני ארליך בן ה-42 וסנטיאגו גונסאלס ממקסיקו זכו בצ'לנג'ר יוסטון בארה"ב כשגברו בגמר על גונזלו אסקובר מאקוודור ואריאל בהאר מאורוגוואי 3:6 ו-6:7(4). ארליך וגונזלס זכו ב-9300 דולרים אחרי שבאותו יום שיחקו גם את חצי הגמר והגמר לאחר שגשם שיבש את מהלך הטורניר.