הטניסאי הישראלי בן ה-19, גבי לוצקי, הפסיד היום (רביעי) 2:0 (6:1,7:5) לטניסאי גרמני המדורג 4 בעולם, במסגרת רבע גמר אליפות אירופה לחירשים וכבדי שמיעה, הנערכת בימים אלה בכרתים יוון. לוצקי שלא דורג באליפות, גבר בסיבוב הראשון על יריב סלובני ובשמינית הגמר רשם הפתעה גדולה עם ניצחון על טניסאי צרפתי, המדורג 5 בעולם.

הנציגה הישראלית השנייה באליפות, הטניסאית בת ה-23, רותם אשכנזי, נכנסה לטורניר כמדורגת לאחר שורה של הישגים בינלאומיים, בהם אלופת העולם ואירופה לנוער בטניס לחירשים. עם זאת, היא הפסידה כבר בשמינית הגמר לטניסאית מרוסיה בשתי מערכות (6:2,6:1).

השניים, שמתאמנים במשך שנים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, ימשיכו להשתתף בתחרויות טניס רגילות בארץ וצפויים להשתתף באולימפיאדת החרשים הקרובה, שתתקיים במאי 2022 בברזיל.

גבי לוצקי (עידו רושניק)גבי לוצקי (עידו רושניק)

מאמנם, מיכאל קופרמן, ממרכז הטניס והחינוך ביקנעם, אמר: "האליפות השנה נערכה על מגרשי חימר, מה שהקשה על גבי ורותם. לקראת הנסיעה הם התאמנו קשה מאוד ואני משוכנע כי הם  רכשו ניסיון במהלך האימונים ואליפות אירופה בכדי להמשיך ולהגיע לרמות הגבוהות ביותר בכל משטח. נמשיך ונלווה את רותם וגבי עם החזרה לאימוניהם במרכזי הטניס והחינוך בירושלים וברמת השרון, לקראת האתגרים הבאים שעומדים לפניהם". 

עידו רושניק, יו"ר ארגון ספורט החרשים וראש המשלחת לכרתים אמר: ״יש עוד שנה לאולימפיאדה והשאיפות שלנו גדולות גם לגבי למשחקים אלו. למרות אתגרים תקציביים משמעותיים נעשה הכל על מנת שספורטאים חירשים רבים מישראל, בהם רותם וגבי, ישתתפו באולימפיאדה וייצגו את ישראל בכבוד".

אוסאמה חלאילה מוצג במכבי ת"א