תמונת חצאי הגמר לגברים בטורניר מיאמי הושלמה אחרי לילה גשום (בין חמישי לשישי) בו נקבע כי שני טניסאים קנדיים, בני פחות מ-20, האלוף היוצא ג'ון איסנר ועוד רוג'ר פדרר אחד, יאבקו על התואר מסדרת המסטרס.

דניס שפובלוב בן ה-19, חזר מפיגור מערכה מול פרנסיס טייפו האמריקני בן ה-21, 7:6, 4:6 ו-2:6, ועלה בפעם השלישית בקריירה שלו לחצי גמר טורניר מסדרת המסטרס. שפובלוב , יליד תל אביב, יכנס לראשונה לטופ 20 בדירוג הבא, ויפגוש בחצי הגמר את מי שכבר זכה ב-20 טורנירי גראנד סלאם, פדרר. השווייצרי, בהופעה מבריקה בגיל 37, העיף מהמגרש את השביעי בעולם, קווין אנדרסון עם 0:6 ו-4:6 חלק.

שפובלוב הצעיר היה נרגש מהידיעה כי ישחק מול דמות אותה הוא מעריץ: “זה חלום שמתגשם עבורי לשחק מול המודל לחיקוי שלי במשחק קובע בטורניר גדול. זה יהיה קשה אבל אני אעשה הכל כמו בכל משחק”.

כאמור כבר אתמול נקבע כי חברו הטוב של שפובלוב, פליקס אוגר אלייסים בן ה-18, ישחק בחצי הגמר מול ג'ון איסנר, ובכך הופכת קנדה כמעט באופן רשמי למעצמת הטניס של הדור הבא. לכך אפשר להוסיף גם את הזכייה באינדיאן וולס של ביאנקה אנדרסקו בת ה-18, לפני שבועיים.

ג'ון איסנר (רויטרס)ג'ון איסנר (רויטרס)

בארטי ופלישקובה בגמר הנשים

אשלי בארטי בת ה-21 המשיכה בטורניר המושלם שלה, וניצחה בחצי גמר, שהופסק מספר פעמים עקב הגשמים, את אנט קונבייט האסטונית 3:6 ו-3:6. האוסטרלית הבטיחה לעצמה כניסה ראשונה לטופ 10 ותדורג תשיעית בעולם בדירוג הבא. יריבתה בגמר תהיה קרולינה פלישקובה הצ'כית שניצחה את סימונה האלפ 5:7 ו-1:6. בכך מנעה פלישקובה מהאלפ לחזור למקום הראשון בעולם.