רונאלדו מעמיס שתי משאיות הובלה עם המכוניות שלו מטורינו באמצע הלילה? הזמר באד באני מחליף את הבוגאטי שלו בשווי 4 מיליון דולר בטויוטה קורולה 2003? בנזמה בוחר את המכונית הכי זולה מבין כל חבריו בריאל מדריד? כל הכתבות האלו אולי הפתיעו אתכם בעבר, אך סביר להניח שהסיפור הבא יסיים במקום הראשון בסיפורים המפתיעים של 2021.

לאחר שכבר השמידה 17 רכבי יוקרה מוקדם יותר השנה, הוחלט ברפובליקת הפיליפינים ביום שישי האחרון להשמיד לא פחות מ-21 רכבי יוקרה, אשר הגיעו למדינה בצורה לא חוקית על ידי מבריחים – רכבים בשווי כולל של 1.2 מיליון דולר.

ככה זה נראה לפני ההרס (לשכת המכס הפיליפינית)ככה זה נראה לפני ההרס (לשכת המכס הפיליפינית)

כפי שתוכלו לראות בתמונות, המחפרון השמיד את כל הרכבי היוקרה אשר היו פרוסים לפניו “בלי להתבלבל” ובלי יותר מדי רגשות אשם, כאשר בין הרכבים ניתן למצוא מקלארן 620R, פורשה 911, בנטלי Flying Spur, מרצדס SLK, יונדאי Genesis coupe, טויוטה Solara ולא פחות מ-14 ג’יפים של מיצובישי.

מופע הראווה הזה, או יותר יותר מופע ההרס הזה, היה בחסות לשכת המכס המקומית, אשר לכדה את הרכבים במספר הברחות שונות בין השנים 2018 ועד ל-2020. המילה “מופע” איננה מקרית כמובן, שכן אותה לשכת מכס גם העלתה לרשתות החברתיות את פעילות ההרס בעיצומה – הרס שחובבי עולם הרכב כנראה קצת יתקשו להביט בו (מה הרכבים אשמים????).

פעולת ההריסה אגב, היתה בהתאם לצו נשיאותי של הנשיא רודריגו "רודי" רואה דוטרטה כדי לשלוח מסר שאינו משתמע לשתי פנים לקהילת המבריחים הלא חוקיים במדינה.

עבור מי שמכיר את הנשיא הפיליפני אין מדובר בצעד מפתיע, שכן כבר בהיותו ראש עיר במדינה הנהיג את מדיניות “אפס סובלנות” נגד פושעים ואף זכה לכינוי “המעניש” ממגזין טיים הפופולרי (שגם בחר בו כאחד ממאה האנשים המשפיעים בעולם ב-2017, שנה לאחר שנבחר לתפקיד הנשיא). האחרון הפך את עירו, דבאו סיטי, מ”בירת הרצחבמדינה” עד לפני מספר שנים, לפנינת תיירות שלווה, וכיום היא מוכרת כאחת מהערים הבטוחות ביותר בעולם.

רודריגו דוטרטה. זכה לכבוד מהמגזין טיים לפני ארבע שנים (רויטרס)רודריגו דוטרטה. זכה לכבוד מהמגזין טיים לפני ארבע שנים (רויטרס)

נזכיר בנקודה זו כי מדובר בפעולת ההרס השניה של לשכת המכס המקומית השנה, שכן גם בפברואר האחרון היא עשתה זאת לדבוקה נוספת של רכבים מוברחים דומת BMZ Z1, פרארי 360 Spider, ולמבורגיני Gallardo. בשנים קודמות היא אף דאגה להרס של רנו 5 טורבו, מרצדס SL55 AMG, אופל Manta, מזראטי Quattroporte והרשימה עוד נמשכת.

האם כולם אהבו לראות את יישום ההחלטה של השלטונות בפיליפינים? כנראה שלא ממש. מסתבר כי אחת מהביקורות המרכזיות על התהליך היתה כי ניתן היה למכור את המכוניות האלו במכירות פומביות ולתרום את הכסף לנזקקים. רעיון לא רע בכלל.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!