האם היינו שואלים את כלל אוכלוסיית ישראל, העומדת בימים אלו על מעט יותר מ-9 מיליון אזרחים מיהו מרקוס ארמיטייג’, ספק רק אם אפילו עשרה היו יודעים לענות נכונה.

מדובר בשחקן גולף, אשר מדורג כרגע במקום ה-70 בדירוג העולמי. הישג השיא שלו היה לפני חמש שנים כאשר זכת בטורניר הצאלנג’ פושאן (סין) וסך הפרסים הכספיים בהם זכה בקריירה עומד על כמיליון דולר. אבל מדוע בכלל אנו מתעניינים בו?

צפו בשבירת השיא ובהתרגשות המטורפת:

מסתבר שאותו ארמיטייג’ ניסה לפני מספר שבועות לשבור את שיא גינס בקליעת כדור גולף למכונית נוסעת. האחרון ניסה לשבור את השיא מ-2021 של שחקן הגולף גייק’ שפרד ונהג הפורמולה 1 לשעבר דייוויד קולטהרד שעמד על 249 מטרים.

שפרד הוא הפחות מוכר מצוות השיא של 2012, שכן דייוויד קולטהרד הוא שם מאוד מכובד בעולם המרוצים (לאחר הפרישה משמש כפרשן בערוצים המשדרים בבריטניה). הוא לקח חלק ב-247 מרוצים, עמד 62 פעמים על הפודיום ואף רשם 13 ניצחונות ב-15 שנות קריירה, כאשר הישג השיא שלו היה המקום השני בדירוג הנהגים ב-2001 (סיים שני רק למיכאל שומאכר).

דייוויד קולטהרד (רויטרס)דייוויד קולטהרד (רויטרס)

נחזור כעת ל-2021. ארמיטייג’ חבר לנהג המירוצים הבריטי פול אוניל ב-Elvington Airfield ביורק שבאנגליה, שאמנם לא רשם את ההישגים של קולטהרד בפורמולה 1, אבל למבוגרים יותר מביניכם נציין שהוא אח למחצה של מלאני סי מהספייס גירלס, או בכינויה הלא פחות מוכר – ספורטי ספייס. 

המכונית היא לא אחרת מאשר ה-BMX M8 קבריולט (גג נפתח) אשר נוסעת במהירות 180 קמ”ש. מדובר אגב במכונית אשר מהירות השיא שלה עומדת על 250 קמ”ש, מאיצה מ-0 ל-100 ב-3 שניות ומחירה עומד על כ-150 אלף דולר.

שימו לב לשמשה הקדמית בצד שמאל... (צ"מ יו-טיוב)שימו לב לשמשה הקדמית בצד שמאל... (צ"מ יו-טיוב)

אחרי שכמעט הצליחו בניסיון הראשון, היו עוד מספר ניסיונות שפגעו בשמשת המכונית (ואף יצרו בה סדקים רציניים ביותר כפי שתראו בתמונה מעלה), ובסופו של דבר הרגע המיוחל הגיע – וכמה שהמשתתפים היו שמחים…

ב-8 באפריל נרשם השיא באופן רשמי לאחר שהשניים הצליחו לעמוד באתגר ממרחק של 277 מטרים ויהיה מעניין לראות אם גם בעתיד שחקני גולף יחברו לנהגי מרוצים כדי לשבור שוב את השיא המטורף הזה. שיהיה להם בהצלחה.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!