עונת 2021 בסבב הפורמולה 1 יצאה היום (ראשון) לדרך בבחריין, ולאחר דרמה גדולה המרוץ הראשון הסתיים בתוצאה אליה אנו רגילים – לואיס המילטון, האלוף ב-4 השנים האחרונות, התחיל את העונה עם ניצחון בתום מותחן אדיר מול מקס ורסטאפן, שסיים שני.

זה לא היה קל, אבל הנהג המעוטר ביותר בצוותא עם מיכאל שומאכר (שבע זכיות לשניהם בקריירה), התחיל את העונה בה הוא שואף לעבור את הגרמני האגדי ולהתייצב לבד בראש הרשימה, על ראש הפודיום, בעוד בנו של מיכאל שומאכר, מיק, שהשתתף לראשונה בקריירה במרוץ פורמולה 1 במדי קבוצת האס, סיים במקום ה-16.

כאמור, מרוץ הפתיחה הסתיים בדרמה פשוט אדירה. ורסטאפן הוביל ברוב שלבי המרוץ, אך בסיבוב ה-40 מתוך 56 הוא עצר להחלפת צמיגים ויצא מהפיט 8 שניות אחרי המילטון, שנותר על המסלול עם צמיגים שחוקים. ההולנדי נגס בפער עם הרד-בול שלו, המילטון ניסה לשמור על ההובלה בכוחותיו האחרונים, ובששת הסיבובים האחרונים הדרמה הגיעה לשיאה - ורסטאפן והמילטון היו צמודים בקרב ראש בראש פשוט מטורף.

שני סיבובים לסיום ההולנדי הרגיש שזה הרגע שלו ויצא לניסיון עקיפה, אבל הוא הצליח לעקוף רק תוך כדי יציאה מהמסלול. הנהג של רד בול הבין שהוא יספוג עונש, נתן לבריטי לעקוף אותו חזרה, ואלוף העולם עשה זאת וסיים ראשון, בפער של פחות משנייה מיריבו. מרצדס רושמת ניצחון ענק על רד בול והמילטון, שהצליח בנהיגה נהדרת לשמור על הבכורה, הוכיח מדוע הוא הנהג הטוב העולם.

פרננדו אלונסו הספרדי, אחד מחברי היכל התהילה של הפורמולה 1, שזכה בשתי עונות מרוצים בעברו, חזר להתחרות אחרי עונה אחת בה לא התחרה. הספרדי פרש בסיבוב ה-34 (מתוך 56) בעקבות בעיות בצריכת קירור הבלמים האחורית, שגרמה להתחממות יתר. 

פרננדו אלונסו, חזרה מאכזבת מבחינתו (רויטרס)פרננדו אלונסו, חזרה מאכזבת מבחינתו (רויטרס)

ובחזרה למיק שומאכר, שהחל להתחרות בשנת 2008 בקארטינג ושינה את שמו ל-"מיק בטש", על מנת להימנע מתשומת לב בשל הפרסום של אביו. הגרמני הצעיר התקדם בשנים האחרונות מהפורמולה 4 עד שהגיע לפסגת המרוצים העולמית, ובדרך החליט לשנות את שמו למיק ג’וניור ולהיחשף. כעת הוא עשה את צעדיו הראשונים על המסלול בבמה בה אביו הגיע הכי רחוק שאפשר, וכולנו נקווה שזו תחילתה של קריירה נהדרת.

מיק שומאכר (רויטרס)מיק שומאכר (רויטרס)