יום גדול לענף הספורט המוטורי בישראל. ההתאחדות לנהיגה ספורטיבית מכוניות וקארטינג בישראל הודיעה היום (שבת) כי הפדרציה הבינלאומית למכוניות, ה-FIA, החליטה להעניק לה הכרה כהתאחדות רשמית.

להכרה זו יש משמעות רבה. ההתאחדות הישראלית, שכבר הוכרה על-ידי משרד התרבות והספורט והרשות לנהיגה ספורטיבית, תוכל מעתה לשמור על קשר רציף בנוגע לשינויים ולהתפתחויות בתחום הספורט המוטורי העולמי ולקדם תחרויות בינלאומיות בארץ.

כמו כן, ההתאחדות תהיה כפופה לרגולציה ברמה הבינלאומית, מה שאפשר לה להתמקצע ולעמוד בשורה אחת עם המדינות המובילות בתחום. בנוסף, ההכרה תסייע לנהגים הישראלים להתחרות בתחרויות בינלאומיות ולקבל רישיון נהיגת מרוץ בינלאומי. 

שר התרבות והספורט חילי טרופר אמר: "אני מברך על הצטרפותה של ההתאחדות הישראלית לנהיגה ספורטיבית, מכוניות וקארטינג בישראל, לשאר המדינות המובילות בעולם בתחום ספורט פופולרי וחשוב זה. אני שמח על ההכרה ובטוח כי בעזרתה הספורט המוטורי בישראל יקבל תנופה וקידום משמעותי. משרד התרבות והספורט תחתיי ימשיך לחזק את הספורט המוטורי בישראל".

השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)

מנכל המשרד רז פרויליך בירך גם הוא: "הכרה זו היא כבוד גדול למדינת ישראל ולרשות לנהיגה ספורטיבית במשרד התרבות והספורט. לראשונה מזה שנים, הספורט המוטורי בישראל יקבל מעמד מכובד ויעמוד בסטנדרטים בינלאומיים.  אני רוצה להודות לצוות הרשות לנהיגה ספורטיבית ולעומד בראשה דמיטרי קוזניצוב על הנחישות וההתמדה וההגעה ליעד". 

קוזניצוב, ראש הרשות לנהיגה ספורטיבית אמר: "עשינו היסטוריה! לאחר לחצים גדולים וממושכים אני גאה לראות כי המאמצים השתלמו. התאחדויות ישראליות לספורט מוטורי ראויות לקבלת מעמד בינלאומי. אני בטוח כי עוד נכונו לנו הישגים רבים בתחום, זוהי בשורה של ממש לנהגים ולנהגות ספורטיביים. אני רוצה להודות בראש ובראשונה למנכ”ל המשרד רז פרויליך ולשר חילי טרופר על תמיכת המשרד בפעולות להשגת מטרה חשובה זו. אני רוצה להודות למועדון מכוניות וסיירות בישראל (מ.מ.ס.י.) ולעומד בראשו מר יצחק מילשטיין ולמר חנוך ניסני על הסיוע שלהם בקבלת ההכרה להתאחדות. חנוך ניסני עזר לקדם ולסייע לגשר על הפערים בין הצדדים וסייע רבות לקבלת ההכרה".