האם אפשר להכתיר את מלך המהירות החדש בעולם יצרני הרכב? רשמית עדיין לא. עם זאת, דיווח אשר הגיע לאחרונה מרשת מקומית בלאס וגאס טוען כי ה-SSC Tuatra מבית היצרנית אמריקאית קבע שיא מהירות חדש, בדיוק באותו מסלול במדינת נבאדה בו נקבע השיא הקודם ע”י Koenigsegg השוודית.

על פי אותו דיווח היצרנית (SSC) תצא בהודעה רשמית בזמן הקרוב, אבל השאלה הגדולה עכשיו היא האם היא אכן מהירה יותר מה-Koenigsegg או מה-Bugatti?

נכון לכתיבת שורות אלו, שיא גינס למכונית המהירה ביותר שייך כאמור ל-Koenigsegg Agera RS (יוצרו ממנה 25 יחידות בלבד) ועומד על 445 קמ”ש – פשוט לא ייאמן. וזה עוד לא הכול…

Koenigsegg Agera RS (האתר הרשמי)Koenigsegg Agera RS (האתר הרשמי)

כדי שהדבר יהפוך לשיא גינס רשמי, אותה Koenigsegg Agera RS היתה צריכה לנסוע בשני הכיוונים במסלול בנבאדה כדי לקזז את השפעות הרוח ואז לעשות ממוצע בין המהירויות השונות. באחד הכיוונים היא הגיעה ל-455 קמ”ש (284 מייל לשעה)…

בכל הקשור ל-Bugatti, היא שברה את מחסום 300 מייל לשעה בספטמבר 2019 עם גרסא מיוחדת של דגם השירון (Super Sport 300+). היא הגיעה למהירות של 304 מייל לשעה (486 קמ”ש) במסלול בגרמניה, אך הנסיעה היתה רק לכיוון אחד ולכן ההישג לא נחשב לשיא גינס.

בוגאטי. שברה את מחסום ה-300 מייל לשעה (צילום מסך)בוגאטי. שברה את מחסום ה-300 מייל לשעה (צילום מסך)

אם כבר אנו עוסקים בהשוואה בין ה-SSC Tuatra ל-Bugatti נראה שבקרוב צפויה לנו תחרות של ממש. עם נתונים של 1,750 כוחות סוס ומשקל של 1200 ק”ג בלבד, ההערכות הן שה-SSC Tuatra יכולה להגיע למהירות 312 מייל לשעה (500 קמ”ש!!!)  – כך שמדובר גם בשיא גינס חדש וגם בשבירת השיא של Bugatti. מה שבטוח, העתיד הולך להיות מעניין.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!