יצרנית המכוניות היוקרה הבריטית אסטון מרטין, הציגה בתחילת השנה את רכב הספורט במהדורה מוגבלת שלה (88 יחידות בלבד), ה-Aston Martin V12 Speedster, וכבר אז היה קשה להישאר אדישים לעיצוב.

הרכב אשר אמור להתחרות בקטגוריה של McLaren Elva וה-Ferrari MONZA SP2, מציג בדומה למקביליו עיצוב חיצוני ללא שמשה קדמית וגג, מה שייחייב את הנהגים בחבישת קסדה במהירות הגבוהות – אלא אם כן הם מעוניינים לחטוף בפרצופם אבנים קטנות, עלים, חיות מעופפות, או כל דבר אחר שלא נעים לפגוש בו תוך כדי נהיגה.

Aston Martin V12 Speedster (באדיבות היצרן)Aston Martin V12 Speedster (באדיבות היצרן)

לפני מספר ימים פורסם בבריטניה כי אבטיפוס של הרכב, אשר יהיה זמין לרכישה רק ב-2021, כבר עלה לנסיעת מבחן בצבע שחור מט שטרם הוצג בעבר – מה שהותיר את כתב TopGear הבריטי ללא מילים…

וניגע כמובן מעט גם בעניינים הטכניים – מדובר ברכב דו משובי, עם מנוע טורבו בנזין V12 (מן הסתם) בנפח 5.2 ליטרים, תיבת הילוכים של שמונה הילוכים והנעה אחורית.

הרכב מציג לא פחות מ-700 כוחות סוס ומאיץ ממהירות של 0 ל-100 קמ”ש ב--3.5 שניות. המהירות המקסימלית (לאחר הגבלה) היא 300 קמ”ש.

כך זה נראה מאחור (באדיבות היצרן)כך זה נראה מאחור (באדיבות היצרן)

הבריטים אשר יהיו מעוניינים לקנות את המדורה המוגבלת יצטרכו להיפרד מכ-765 אלף פאונד, השקולים לכמעט 3.3 מיליון ש”ח. 

עם עיצוב פתוח, מהירות לא רעה ואפשרות לצבע שחור מט, יכול להיות שבאטמן יהיה אחד מהרוכשים – הוא הרי תמיד שואל אם זה מגיע בשחור…

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!