אין ספק שאחת מהבשורות היותר מעניינות של העולם הרכב בשנת 2021 היא השקת רכב ה-Tesla Cybertruck, רכב חשמלי אשר אמור להוות תחליף לרכבי העבודה הקלים  (מסוגלים לשאת עד 1800 ק”ג) הממונעים בימים אלו ברובם ע”י דלקים.

מדובר ברכב עם טווח נסיעה של 800-400 ק”מ ותאוצה למ-0 ל-100 קמ”ש בין 6.5-2.9 שניות – בתלות בדגם הנבחר.

הדגם בהנעת 4X4 יימכר בארה”ב כבר בשנה הבאה ומחירו יעמוד על כ-50 אלף דולר, כאשר דגם ההנעה האחורית יימכר בצפון אמריקה רק ב-2022 ומחירו יעמוד כל כ-40 אלף דולר.

כפי שתוכלו לראות בתמונות השונות בכתבה, בשורת ההנעה החשמלית היא איננה הבשורה היחידה של ה-Tesla Cybertruck, שכן לא ניתן להתעלם מכך שמדובר ברכב שנראה כמו רכב מחקר על מאדים בשנת 2040, עם עיצוב קווי ללא כל קימורים מעגליים.

נראה כמו רכב מהעתיד (התאר הרשמי)נראה כמו רכב מהעתיד (התאר הרשמי)

מייסד החברה, איילון מאסק, טוען כי החברה כי קיבלה יותר מחצי מיליון הזמנות מראש של הרכב וכי הוא כבר “הפסיק לספור את ההזמנות”. אם טענתו של מאסק תהפוך למציאות, יצרנית המכוניות החשמליות תוכל לתת פייט למובילת תחום רכבי העבודה המקבילים, חברת FORD, אשר מוכרת כ-900 אלף רכבים בקטגוריה זו בשנה.

יש לציין בנקודה זו כי הזמנות מוקדמות לא הופכות בהכרח למציאות, וכי על פי ההערכות טסלה תוכל לתמוך בייצור של כרבע מיליון יחידות בלבד בשנה.

מאסק גם התייחס לעובדה שגודלו של הרכב מתאים בעיקר לשוק האמריקאי ולצרכיו, וכי לדעתו לא ניתן לייצר את הרכב בגודלו הנוכחי לשוק הגלובאלי. ואז הוא חשף כאמור את שם הרכב…

מדוע מאסק בחר להשתמש דווקא בשם וולברין?

מי שייסד בין השאר את PayPal ואת טסלה, ושוויו מוערך בכ-100 מיליארד דולר, חשף את השם בהתייחסו כאמור לשוק הגלובאלי: “אנחנו בוודאי נייצר ל-Cybertruck גרסה בינלאומית, אך משהו קטן יותר, סוג של וולברין מהודק. זה עדיין יהיה רכב מגניב, אבל כמובן שלא נוכל לייצר אותו בגודל כזה לשווקים שאינם מתאימים לכך”.

את וולברין הזה כולם מכירים (רויטרס)את וולברין הזה כולם מכירים (רויטרס)

ההשערות כרגע הן שמדובר ברכב עבודה בגודל של Ford Ranger או Toyota Hilux וכי הכרזה רשמית מצדו של מאסק עשויה לקרות בכל עת.

אך למה בדיוק התכוון מאסק כאשר השתמש דווקא בשם וולברין? קשה לומר. עם זאת, זו לא הפעם הראשונה שהחברה נעזרת בעולם הקולנוע כדי לתת שמות מגניבים לפיצ’רים שלה כמו ה-Ludicrous Mode או ה-Plaid Modes שלה, הלקוחים מהסרט שיגעון בחלל (סרט פארודי מ-1987 אודות סרטי מלחמת הכוכבים).

אחת מההשערות הפופולריות היא כי מאסק ניסה לרמוז על שלדת הגרסה הבינלאומית, שכן ידוע שהשלד של וולברין עשוי ממתכת האדמנטיום הבדיונית (בלתי נינת להשמדה) וכי טפריו הם חזקים ביותר . בהמשך לעניין זה ניתן לציין שוולברין הוא שמו הלועזי של הגרגרן – טורף קטן עם כוח בלתי נתפס יחסית לגודלו המסוגל להבריח להקת זאבים או דוב רעב כשהוא נכנס למצב תקיפה. עכשיו זה נשמע הגיוני יותר?

זה הגרגרן. מפחיד למרות גודלו (רויטרס)זה הגרגרן. מפחיד למרות גודלו (רויטרס)

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!