אי אפשר לומר שיצרנית מכוניות היוקרה האיטלקית מזראטי היא “עוד” חברה לייצור מכוניות. החברה שנוסדה לפני 106 שנה ומשתייכת לחברת האם האיטלקית פיאט מציגה בשנים האחרונות רווח נקי של מאות מיליוני אירו ואחראית כמובן על ייצור המכוניות מהיפות והיוקרתיות ביותר בעולם.

כעת, לאחר יותר ממאה שנים בשוק המכוניות, הגיעה גם זמנה של מזראטי להצטרף לתחום המכוניות ההיברידיות כאשר הציגה לאחרונה את ה-2021 Ghibli hybrid sedan  – מכונית אשר עדיין איננה היברדית מלאה (הגדלת הסוללה היתה מכבידה על משקל הרכב שכבר כעת מגיע כמעט לשני טון), מה שישתנה אגב בדגמים הבא של ה-GranTurismo וה-GranCabrio שתהיינה היברדיות מלאות.

המערכת ההיברידית של 48V תעבוד לצד מנוע טורבו בנפח 2.0 ליטר (4 צילינדרים) ותייצר 325 כוחות סוס. תיבת שמונה הילוכים אוטומטית תעביר את כל העוצמה הזו לגלגלים האחוריים אשר יתרגמו זאת לנתונים של מהירות מקסימלית של 252 קמ”ש ותאוצה מ-0 ל-100 קמ”ש ב-5.7 שניות.

היצרנית האיטלקית מתכוונת “לסמן” את המכוניות ההיברידיות שלה בצבע תכלת, אשר ישולב בין השאר על תעלות האוויר הצדדיות, הקליפרים (כחול כהה יותר) והלוגו. הדגמים ההיברידיים יהיו ייחודיים גם בכל הקשור לעיצוב הגריל הקדמי (רזה יותר) ולעיצוב עדכני של הפנסים האחוריים.

צבע התכלת לא יהיה מנת חלקם של האלמנטים החיצוניים בלבד שכן גם במושבים הפנימיים יהיו סמלים רקומים בצבע תכלת. בנוסף, הדגם החדש מציג מסך מגע חדש בגודל 10 אינץ’ הכולל עדכונים מהדרך ופיקוח על בטיחות המכונית. 

מהירות מקסימלית של 255 קמ"ש (האתר הרשמי של מזראטי)מהירות מקסימלית של 255 קמ"ש (האתר הרשמי של מזראטי)

הדגם החדש מחליף למעשה את דגם מנוע הדיזל ולצערם הרב של האמריקאיים הוא לא יהיה זמין לרכישה עבורם. הבשורה הטובה: הדגמים ההיברדיים המלאים דווקא כן יגיעו לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. יש למה לחכות.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!