התיק של אלוף העולם לשעבר בג’ודו, סעיד מולאי, בדרך להכרעה. אחרי שהאיראנים דרשו את התערבות ה-CAS במטרה להפסיק את עונש ההשעיה שהטיל איגוד הג’ודו העולמי על הנבחרת האיראנית, בספטמבר בית הדין הבינלאומי לבוררות לספורט התכנס לדיון ארוך ובסיומו ביקש מהצדדים לקיים הליך גישור של 30 יום בניסיון להגיע לפשרה - אך מאז חלפו חודשיים ולא נרשמה כל התקדמות. היום (שני) דווח באיראן כי ה-CAS יכריע בעצמו בסוגיה ופסק הדין בתיק אמור להתקבל בינואר.

כזכור, בעקבות האיסור שהוטל עליו להופיע לקרב מול שגיא מוקי באליפות העולם בג’ודו שנערכה בטוקיו, הג’ודאי האיראני סעיד מולאי נאלץ להפסיד בכוונה - והישראלי זכה במדליית הזהב מבלי להיאבק ביריבו האיראני. בכך למעשה, מולאי לא יכול היה להגן על תארו כאלוף העולם ונראה מרוסק נפשית על המזרן. בדיעבד התברר כי הוא אכן היה נתון ללחץ נפשי גדול מצד סוכנים איראנים שהגיעו ליפן, ולכן בחר לערוק ממולדתו, להימלט לגרמניה בה מצא מקלט ולהתחרות תחת דגל מונגוליה.

שגיא מוקי וסעיד מולאי (אינסטגרם)שגיא מוקי וסעיד מולאי (אינסטגרם)

בריחתו לגרמניה והצטרפותו לנבחרת מונגוליה הטריפו את האיראנים, שפנו ל-CAS בדרישה להחזירו למולדתו ולהפסיק את עונש ההשעיה שקיבלו מאיגוד הג’ודו העולמי ליתר חברי הנבחרת. את עונש ההשעיה הם קיבלו מהאיגוד העולמי לאחר שמולאי טען בפומבי כי קיבל הוראה מהשלטון האיראני שלא להופיע מול שגיא מוקי באליפות העולם בטוקיו בקרבות בקטגוריית המשקל של עד 81 ק”ג.

גורמים בכירים בספורט באיראן מאשימים את איגוד הג’ודו העולמי כי זה לא השיב למכתביהם ולא ניהל איתם כל משא ומתן במסגרת הליך הגישור, למרות דרישת הדיינים ב-CAS. בדיווח אחר נטען כי האיגוד העולמי הציב דרישות לא הגיוניות במסגרת המשא ומתן.

כעת, לאחר שלא הושגה הסכמה במסגרת הליך הגישור, כך על פי הדיווחים בתקשורת באיראן, בית הדין הבינלאומי לספורט יצטרך להכריע בתיק בעצמו אחרי ששמע את שני הצדדים בדיונים בספטמבר. ב-29 בינואר בית הדין הבינלאומי לספורט צפוי למסור את פסק הדין בתיק ולקבל החלטה בסוגיה המורכבת והרגישה הזו. ובינתיים, עונש ההשעיה שהוטל על הג’ודאים האיראנים נמשך.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הצצה לשיעור נגיחות עם כריסטיאנו רונאלדו