הג’ודאי הישראלי פיטר פלצ’יק רשם הערב (שבת) את הישג השיא בקריירה שלו כשזכה בתואר אלוף אירופה במשקל עד 100 ק”ג באליפות אירופה שנערכת בפראג, והברכות לא אחרו להגיע.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיבח את האלוף הטרי: “פיטר פלצ’יק - אתה זהב! הבאת הרבה כבוד לכולנו. גאים בך. שבוע טוב לך ולכל אזרחי ישראל דגל ישראל”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חילי טרופר מברך את פיטר פלצ'יק

שר התרבות והספורט חילי טרופר הוסיף: “ברכות לפיטר פלצ’יק על הזכייה במדליית הזהב! פיטר היקר, גאים בך על ההישג שהוא תוצר של נחישות והתמדה ומחכים כאן בבית לחגוג יחד איתך. מרגש לראות את דגל ישראל מעל הפודיום, כל הכבוד פיטר, למאמן אורן סמדג'ה ולכל הצוות המלווה".

נתניהו ופלצ'יק בעבר. ראש הממשלה מברך גם הפעם (אורן בן חקון)נתניהו ופלצ'יק בעבר. ראש הממשלה מברך גם הפעם (אורן בן חקון)

ח״כ יואל רזבוזוב מיש עתיד-תל״ם התייחס גם הוא לזכייתו של פלצ’יק: “מעטים יודעים כמה עבר פיטר פלצ׳יק בחייו וכמה קשה עבד כדי להגיע לרגע הנפלא הזה. פיטר היקר, אני וכל מדינת ישראל שמחים עבורך וגאים בך מאוד. אתה דוגמה לילדים ונערים צעירים, שבעזרת כח רצון, עבודה קשה והתמדה, אפשר להשיג כל דבר בחיים. אלוף!”.

יו”ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בירך גם כן: “הישג ענק לענף הג’ודו ולספורט הישראלי. פיטר אתה אלוף”.

ולא רק טרופר. גם מגן מכבי תל אביב, מאור קנדיל, הביע את התלהבותו כשצייץ בטוויטר: ”יופי פיטר”.

יו״ר איגוד הג’ודו, משה פונטי, בירך גם הוא את הג’ודאי: “הישג ענק לפיטר, לצוות האימון בראשותו של אורן סמדג’ה, לג׳ודו שלנו ולספורט הישראלי כולו. אני שמח שבתוך חודשים של אי ודאות ידענו להמשיך ולהתאמן, לשמור על כושר וחדות ולמרות הקשיים לשאוף קדימה. השבועות האחרונים, עם המדליות באליפויות עד גיל 21 ו-23, המדליה של טל פליקר וכעת התואר של פיטר, היו שבועות קשים אבל מלמדים על האופי של ספורטאי נבחרות הג’ודו. פיטר הציג היום ג׳ודו אדיר ואופי מדהים, אני גאה בו”.

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג’ה, התייחס לזכייה: “מרגיש גאווה וסיפוק רב על ההישגים הגדולים לנבחרת ישראל בג’ודו. אין ספק שההחלטה לנצח את הקורונה הובילה אותנו לאליפות בצורה הכי טובה ונכונה. כשהגענו לתחרות לא ידעתי להעריך את המוכנות של הספורטאים והיה אי וודאות גדול מבחינת הצוות, ידענו שננצח באליפות רק אם נדע לעבוד נכון לצד הקורונה. ההחלטה להתאמן במרחב פתוח במקום שפחות מסכן את הספורטאים והצוות לצד אימונים קשוחים ככל שאפשר, התבררה כנכונה. ההישגים שלנו הם תוצר של עבודה קשה, מסירות, היצמדות לדרך ואמונה במה שאנחנו עושים. לסיכום, זוהי אליפות אירופה מוצלחת מאוד, עם מדליית הכסף של טל, המקום השביעי של טוהר, המקום השביעי של אורי והיום הזהב של פיטר. חוזרים מחר למדינה שלנו בתחושת מסירות וגאווה”.

פיטר פלצ'יק חוגג עם אורן סמדג'ה (שחר גרוס)פיטר פלצ'יק חוגג עם אורן סמדג'ה (שחר גרוס)