אחרי אליפות אירופה מוצלחת במיוחד, אלוף אירופה הטרי פיטר פלצ’יק זינק למקום הראשון בדירוג האולימפי בקטגוריית משקל של עד 100 ק”ג, כך על פי הדירוג המעודכן של איגוד הג’ודו העולמי שפורסם היום (שני).

פלצ’יק דורג במקום השלישי לפני התחרות היבשתית ולמעשה זינק בשני מקומות למעלה, לראש קטגורית המשקל שלו. המדליה באליפות אירופה היא כמובן אחת מהתוצאות הטובות ביותר שהשיג עד כה בקריירה ובקמפיין הנוכחי, פרט למדליית הזהב בגראנד סלאם פאריס. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
פלצ'יק: "זה הישג השיא שלי"

בתוך כך, המאבק ב-66 ק”ג מגיעה לנקודת רתיחה אחרי הזכייה של טל פליקר במדליית הכסף בפראג. סגן אלוף אירופה הטרי עדיין רודף אחרי ברוך שמאילוב ומצמצם ממנו מרחק במרוץ לכרטיס הבודד לאולימפיאדת טוקיו. המאבק בין השניים רותח.

לפני אליפות אירופה, שמאילוב דורג במקום השביעי בעולם ופליקר היה במקום ה-14. כעת, פליקר התקדם למקום ה-11 ושמאילוב שאכזב ירד בדירוג למקום השמיני. המרחק ביניהם עומד כעת על 535 נקודות דירוג בלבד ופליקר צריך רק לעקוף את שמאילוב בדירוג האולימפי, אפילו רק במקום אחד, כדי להגיע לטוקיו. 

ברוך שמאילוב (חגי מיכאלי)ברוך שמאילוב (חגי מיכאלי)

כזכור, איגוד הג’ודו פרסם כי הוא מחדש ומאריך את הקריטריון הישראלי עד לחודש פברואר, בעקבות דחיית המשחקים האולימפיים בשנה. מי שיסיים מעל יריבו הישראלי בקטגוריית המשקל הזו עד אז, הוא זה שייסע לאולימפיאדת טוקיו, כך שמבחינתו של פליקר כרגע הכל פתוח.