נבחרת הגברים של ישראל בג’ודו חתמה הערב (שבת) טורניר נהדר מבחינתה עם הדובדבן שבקצפת, כשפיטר פלצ’יק רשם הישג אדיר לאחר שניצח בקרב הגמר, זכה במדליית הזהב והוכתר לאלוף אירופה לשנת 2020 בקטגוריית המשקל עד 100 ק”ג בטורניר שנערך בפראג. מדובר בהישג השיא בקריירה עבור הג’ודאי בן ה-28, שב-2018 זכה במדליית הארד באליפות אירופה שהתקיימה בתל אביב.

הזכייה של פלצ’יק מצטרפת למדליית הכסף בה זכה טל פליקר במשקל עד 66 ק”ג, ולכן המאמן אורן סמדג’ה בהחלט יכול להיות מסופק מ”השלל” איתו חוזרת הנבחרת שלו לישראל, במיוחד כשמדובר בשנה אולימפית.

חילי טרופר מברך את פיטר פלצ'יק

פלצ’יק נפגש בסיבוב השני עם בן פלאצ’ר האירי ואחרי למעלה מארבע דקות בניקוד זהב, הישראלי השיג ניצחון ראשון באיפון. בהמשך, הוא גבר גם על יבגניס בורודבקוב הלטבי בעונשים בדרך לרבע הגמר. בשלב הזה ניצח באיפון גם את בוריס גיאורגייב הבולגרי והעפיל ל-4 האחרונים, שם גבר על ולראן ליפטרליאני הגיאורגי עם ווזארי בשניות האחרונות והבטיח מדליה. 

פיטר פלצ'יק חוגג (חגי מיכאלי)פיטר פלצ'יק חוגג (חגי מיכאלי)

בקרב המכריע חיכה לו ארמאן אדמיאן, הרוסי בן ה-23 שגבר עליו בקרב היחיד ביניהם עד היום, אך הפעם הישראלי היה זה שיצא עם ידו על העליונה. אחרי ארבע דקות מתישות במהלכן ניצל פעמיים מניסיונות תקיפה של הרוסי, פלצ’יק לקח את היוזמה בהארכה והשיג את ניקוד הזהב היקר, בדרך למקום בראש הפודיום. 

אכזבה לששון, קוכמן לא שיחזר את ההישג מאשתקד

אורי ששון (מעל 100 ק”ג) החל את דרכו בסיבוב השני וגבר על מאצ’יי סרנאצ’י הפולני באיפון בדרך לשלב הבא, אך הפסיד באיפון ללבאני מטיאשווילי הגיאורגי וירד לבית הניחומים, שם נאבק על האפשרות לזכות במדליית הארד מול לוקאש קרפלק הצכ’י. לצערו, האחרון שנחשב ליריב קשה מאוד ניצח אותו והישראלי סיים בידיים ריקות.

אורי ששון (חגי מיכאלי)אורי ששון (חגי מיכאלי)

לי קוכמן, סגן אלוף אירופה המכהן במשקל של עד 90 ק”ג, רצה שוב לסיים על הפודיום, אך לצערו הוא הפסיד בקרב הראשון שלו בו פגש בנמניה מג’דוב הסרבי שניצח אותו בשלושה עונשים. בנוסף, גם איתי גולן (עד 90 ק”ג) הודח אחרי שהפסיד לטות’ קריצטיאן בשתי הטלות מצד ההונגרי שהביאו לו ניקוד.