רגע נהדר ומרגש עבור הספורט הישראלי. נבחרת הגברים של ישראל בג’ודו חתמה הערב (שבת) טורניר נהדר, כשפיטר פלצ’יק רשם הישג אדיר לאחר שניצח בקרב הגמר, זכה במדליית הזהב והוכתר לאלוף אירופה לשנת 2020 בקטגוריית המשקל עד 100 ק”ג בטורניר שנערך בפראג. 

“הרגשה מדהימה, זה אושר טהור כל הרגעים האלה שאתה עומד על הפודיום ומעלה את דגל ישראל הכי גבוה שיש”, אמר פלצ’יק. “זה לא ארד או כסף, זה זהב. זו תחושה מדהימה ואני הכי מאושר שהצלחתי לעשות את זה היום. קיבלתי את האירי בהתחלה וזה לא היה פשוט אך אחרי שניצחתי הרגשתי שאני בתחרות וכל קרב שעבר הרגשתי יותר טוב. לפני הקרב האחרון אורן אמר לי שיש רגעים בחיים שצרייך לקחת אותם בשתי ידיים. זה משהו שישב לי בראש כל הקרב ואמרתי לעצמי - 'היום זה היום שלי והרגע שלי' והרגשתי את זה בגולדן סקור שהוא יורד ואני עולה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חילי טרופר מברך את פיטר פלצ'יק

עוד אמר: “זה מטורף מה שקורה בעולם עם הקורונה בתקופה האחרונה וזה שינה גם את עולם הג'ודו וגם את ההכנה לאליפות. לא ראיתי אור יום תקופה ארוכה אולי רק למספר רגעים בודדים. קראנו לזה טיולי חצר, היינו כמו נמרים שכלואים בכלוב ומוציאים אותם פעם בכמה זמן לכמה שעות לסיבוב. הרבה מאוד שעות בחדר לבד, הרבה זמן של מחשבה על הדברים. בלי קשר לתחרות וחשוב להגיד את זה, למרות כל הקשיים הצלחנו להתאמן ועשינו מהלימון לימונדה. כל מה שאנחנו עושים עשינו טוב. המטרת על שלנו היא האולימפיאדה בטוקיו וכל מה שבדרך הוא מטרות ביניים בדיוק כמו מה שהשגנו היום. הגוף שלי כואב מאוד, נחזור לעבודה קשה ולדברים הרגילים של היום יום כי זה מה שבונה אותנו ומביא אותנו לרגעים האלה".

פיטר פלצ'יק חוגג (חגי מיכאלי)פיטר פלצ'יק חוגג (חגי מיכאלי)