עוזרת מאמן נבחרת הנשים בג’ודו, איבון בוניש, מונתה למאמנת הראשית של נבחרות הגברים והנשים של אוסטריה. בוניש, שבארבע השנים האחרונות חברה בצוות האימון של נבחרת הנשים בראשות שני הרשקו, אלופה אולימפית בעברה, ושותפה להישגים האדירים של נבחרת הנשים בג’ודו בשנים האחרונות, קיבלה לפני מספר שבועות הצעה מפתה להתמנות למאמנת הראשית הן של נבחרת הגברים והן של נבחרת הנשים האוסטרית, ופנתה לשני הרשקו ליו”ר איגוד הג׳ודו משה פונטי, שהסכימו להעניק לה את ברכת הדרך.

יו״ר איגוד הג’ודו משה פונטי, בירך: “איבון היא אדם נדיר, שזכינו שעבדה איתנו בשנים האחרונות. מדובר בספורטאית מעוטרת, אלופה אולימפית, שהגיעה לכאן והתחברה אלינו בצורה מדהימה. לשני ולי היה ברור שלא נעמוד בדרכה, בוודאי כאשר יש לה הצעה כזו שמשדרגת אותה מקצועית. אני  מאחל לה הצלחה, (פרט כמובן לקרבות מול הישראלים), ואני בטוחים שהיא תצליח. יש לנו שגרירה מדהימה עכשיו בעולם”.

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי (חגי מיכאלי)יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי (חגי מיכאלי)

מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו, אמר: “עצם העובדה שאיבון קיבלה הצעה כזו, זו מחמאה ענקית לנבחרת הנשים ולג׳ודו הישראלי ומלמד מה חושבים עלינו בעולם. אני גאה שמאמנת שלנו משדרגת את עצמה ומקבלת מינוי כמאמנת ראשית גם לנבחרת הגברים וגם לנבחרת הנשים. התרומה של איבון לנבחרת שלנו הייתה חשובה ומשמעותית והתרומה שלה תלווה אותנו בשנים הקרובות. עבדה איתנו פה אלופה אולימפית, עם ידע עמוק ומקצועיות, וזו זכות עבורנו. כבר סיכמנו ששיתוף הפעולה בין שתי הנבחרות יעלה מדרגה, נקיים מחנות אימונים ביחד ונחלוק השתלמויות ותובנות מקצועיות. אני גאה באיבון, ומאחל לה הצלחה גדולה מכל הלב”.

איבון בוניש עצמה אמרה: “אני לא ישנה טוב כבר כמה לילות. זו לא החלטה קלה בכלל, יש לי קשר מדהים עם שני הרשקו ומהרגע הראשון בו קיבלתי את ההצעה עירבתי את שני ושיתפתי אותו בלבטים שלי. מצד אחד אני שמחה על ההזדמנות הגדולה והאדירה שקיבלתי, מצד שני אני חייבת להודות: זו לא הייתה החלטה קלה. לא קל לי בגלל האהבה הגדולה שלי לישראל, למנטליות הישראלית, לפתיחות של האנשים ולאופי שלהם”.

“הגעתי לכאן ומיד הפכתי לחלק מהמשפחה, הרגשתי כאן פשוט בבית, וזה לא קורה בכל מקום. מעבר לזה, אני חושבת ששני הרשקו מביא איתו שיטה מעולה ומצליחה. היה עבורי מלמד ומעשיר לראות איך שיטה שהיא כל כך שונה מהשיטה בנבחרת גרמניה מצליחה כל כך ברמה עולמית. כולם יודעים ששני ‘משוגע’ בפן החיובי, והיו לי איתו כל כך הרבה ימים, שעות, וחודשים, וחשוב לי להגיד שאנשים צריכים לדעת שיש לו לב ענק, הייתה לי זכות גדולה ללמוד ממנו. אני חייבת להגיד תודה לפונטי על הדרך שלו. גם פונטי וגם שני נתנו לי מיד את ברכת הדרך ולא חשבו לרגע לעצור אותי. אין הרבה אנשים שהיו שמים את טובתם בצד כמו שהם עשו, וזה מרגש אותי”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלייזר הצטיין בניצחון של מכבי על חיפה