אחרי הזכייה של טל פליקר במדליית הכסף באליפות אירופה, היום (שישי) גם טוהר בוטבול פתח נהדר את יום הקרבות שלו בפראג ואף העפיל לרבע הגמר במטרה לסיים על הפודיום, אך שם נעצר בהפסדים בשני קרבות קשים והודח.

בוטבול, שמתחרה בקטגוריית משקל של עד 73 ק”ג, היה המתחרה היחיד מהנבחרת הישראלית ביום זה במסגרת התחרות היבשתית. בוטבול החל את דרכו בסיבוב השני, שם ניצח את קסאברי מורקה הפולני בעונשים בניקוד זהב. לאחר מכן, הוא רשם ניצחון נוסף כאשר ניצח גם את דניאל פושופ הצ’כי כשזכה מהשופטים לניקוד של איפון.

הוא אומנם העפיל עד לרבע הגמר, אך שם בוטבול פגש את פאביו באזילה לקרב קשה מול ג’ודאי איטלקי שנחשב לאלוף אולימפי. באזילה הצליח להשיג ווזארי והתגונן, כאשר בוטבול ביצע כמה מהלכי התקפה נהדרים אבל בכל פעם יריבו הצליח לחמוק ברגע האחרון והוביל להפסד של הישראלי.

אחרי הקרב הזה, בוטבול ירד לבית הניחומים, שם ניסה להיאבק על מדליית הארד. בשביל זה הוא היה צריך לנצח בשני הקרבות הבאים שיהיו לו שם, אך כבר בקרב הראשון ציפה לו מפגש מאתגר נוסף עם רוסתאם אורוג’וב, שמכהן כסגן אלוף העולם, סגן אלוף אירופה וסגן האלוף האולימפי מריו 2016. מהר מאוד בוטבול מצא את עצמו עם הגב על המזרן והאזרי ניצח באיפון. עבור בוטבול זה היה הרגע שסיים את התחרות, אחרי שני הפסדים לשני ג’ודאים חזקים ובכירים.