הג’ודאי הישראלי, טל פליקר, רשם הערב (חמישי) רגע מרגש – כאשר זכה במדליית הכסף באליפות אירופה היוקרתית בג’ודו שנערכה בפראג, בירת צ’כיה. פליקר הנרגש דיבר לאחר הזכייה.

“יש תחושת פספוס קלה כי ראיתי את עצמי כבר על ראש הפודיום”, אמר. “אני מקווה שגרמתי לאנשים לחייך בתקופה הזו, לאנשים הקרובים אליי בעיקר. היה לי קשה להתאמן בתקופה כזאת עם מגפת הקורונה אבל עכשיו יותר ברור לקראת מה אנחנו הולכים ואנחנו עושים את המקסימום כדי להיות מוכנים לכל תחרות ולקחת בה מדליות נוספות. כמובן שאאבק על הכרטיס לטוקיו בכל כוחי”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חילי טרופר מברך את טל פליקר

מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג’ה אמר: “לפני התחרות אף אחד מאיתנו לא יכל להעריך את המצב של הנבחרת, כי אין לנו שום אינדיקציה בגלל הקורונה ומיעוט התחרויות. באנו בתחושת אי ודאות לאור המצב בעולם ואני שמח שיצאנו עם הישג. טל התעלה על עצמו, נתן הופעה מכובדת מאוד וניצח מתחרים חזקים כמו הספרדי וגיאורגי”.

על קרב הגמר: “הסיומת קצת מבאסת כי אתה כבר נמצא שם ומשהו מתפקשש, אבל זה הישג יפה ונמשיך הלאה. ברור שרצינו את הזהב, זה לא הלך אבל טל כרגע הוא סגן אלוף אירופה אחרי שנתן הופעה מדהימה היום. לשמחתי נבחרת הגברים מידי שנה מביאה ספורטאי למעמד הזה ואני מאושר בשבילו”.

טל פליקר ואורן סמדג'ה (איגוד הג'ודו)טל פליקר ואורן סמדג'ה (איגוד הג'ודו)

יו”ר איגוד הג’ודו משה פונטי ציין: “זה הישג מצוין לטל, שממשיך שבועות מצוינים לג’ודו שלנו. זה החל בגילאים הצעירים יותר וממשיך בנבחרת הבוגרת. טל הציג היום ג’ודו מצוין והביא לנו הרבה גאווה”.