טל פליקר זכה הערב (חמישי) במדליית הכסף היוקרתית באליפות אירופה בג’ודו שנערכה בפראג, בירת צ’כיה. הג’ודאי הישראלי רשם טורניר מצוין והפגין יכולת ברמה גבוהה, אך בגמר פגש את אורקן ספארוב המנוסה והפסיד לו באיפון. לאחר מכן שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בירך את פליקר בשיחת וידאו.

פליקר כבר הוביל על יריבו מאזרבייג’ן באמצעות ווזארי מעולה, אך ספארוב חזר לקרב עם ווזארי משלו ולבסוף, לאחר שגם קיבל אזהרה, ניצח כאמור בעזרת איפון וקטף את מדליית הזהב, המדליה הרביעית שלו באליפויות אירופה בקריירה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חילי טרופר מברך את טל פליקר

פליקר, שקיבל הגרלה יחסית נוחה, התחיל עם ניצחון על לוקאס שאהא הפיני בסיבוב הראשון. לאחר מכן פגש את סרג’יו אולייניק הפורטוגלי וגבר גם על דניאל פרס רומאן הספרדי בעונשים. בחצי הגמר פגש את ואזה מגרלשווילי הגיאורגי וניצח אותו באמצעות ווזארי.

טל פליקר אחרי הזכייה בכסף (איגוד הג'ודו)טל פליקר אחרי הזכייה בכסף (איגוד הג'ודו)

כזכור, רק בשבוע שעבר איגוד הג’ודו הודיע כי הוא פותח מחדש את המאבק בקריטריון הישראלי לאולימפיאדת טוקיו ולמעשה פליקר נלחם מחדש על מקומו במשלחת האולימפית ליפן, אחרי שברוך שמאילוב נבחר טרם דחיית האירוע בגלל מגפת הקורונה. שמאילוב לא הצליח להעפיל לשלבי הגמר באליפות אירופה והודח למעשה בצורה מפתיע כבר בשלב מוקדם כשהפסיד לבוגדאן איאדוב האוקראיני בקרב הראשון.

טל פליקר (חגי מיכאלי)טל פליקר (חגי מיכאלי)

פליקר בן ה-28 זכה בעבר במדליית הארד באליפות אירופה שנערכה בתל אביב לפני כשנתיים. שנה קודם לכן, הוא עמד על הפודיום באליפות העולם בבודפשט שם זכה גם כן במדליית הארד. בדירוג האולימפי לטוקיו, פליקר (14) מדורג כעת אחרי שמאילוב (7), כאשר בין השניים מפרידות 864 נקודות דירוג. הזכייה במדליה תקפיץ אותו קדימה ולמעשה תפתח מחדש את הקרב על הכרטיס ליפן בקטגוריית המשקל שלהם עד 66 ק”ג.

בקטגוריה של עד 60 ק”ג מתן שני הצעיר הפסיד ליריב טורקי בסיבוב הראשון והודח. בתוך כך, נבחרת הנשים לא משתתפת בתחרות אחרי שנמצא כי גפן פרימו ושירה ראשוני נדבקו בנגיף הקורונה. הנבחרת תחזור להתחרות בתחרות המאסטרס שתתקיים בינואר.