אומנם התחרויות בעולם כבר חודשו, אבל בתקופה האחרונה באיגוד הג’ודו מנסים למלא את הזמן לדור הבא של הספורט שתקוע בבית ובינתיים לא יכול להתאמן. הערב (שלישי) התקיימה הרצאה שכזאת דרך הזום, כאשר הפעם אלוף העולם שגיא מוקי עלה לשיחה עם מאות ילדים והשיב לשאלותיהם בשידור חי.

מוקי, שנותר בישראל בגלל הפציעה בגבו בזמן ששאר חברי הנבחרת יצאו לגראד סלאם בודפשט ביממה האחרונה, עובר טיפולים אך בשלב זה אין שיפור ניכר. בעקבות זאת, הוא עשוי לעבור התערבות כירורגית קטנה עם זריקה לשתי החוליות הפגועות בעמוד השדרה שלו, מהן הוא סובל מכאבים. הפציעה הזו, כזכור, הופיעה לראשונה לפני אולימפיאדת ריו 2016 וכעת חזרה שוב.

שגיא מוקי. בינתיים לא מתאמן ולא מתחרה (נעם מורנו)שגיא מוקי. בינתיים לא מתאמן ולא מתחרה (נעם מורנו)

שגיא מוקי שיתף בתחושותיו ואמר בשיחה: “אחרי שזכיתי באליפות העולם היה לי חשש מאוד גדול שלא יהיה בי יותר את הרעב להצליח ולהשיג מדליה גם באולימפיאדת טוקיו, כי בכל זאת אתה נמצא במקום מאוד גבוה בקריירה שלך. לצערי, או לשמחתי, מאז חזרו לי הכאבים מהפציעה בגב. הם מתמשכים לאורך כל היום, אני סובל מהם בכל רגע - אבל במקביל אני יושב בבית מתמלא ברעב בזמן שחברים שלי נמצאים בגראנד סלאם בהונגריה ומתכוננים לתחרות”.

הג’ודאי אמר בלב גלוי: “היה לי קשה להישאר פה. ישבתי ואמרתי לעצמי - בא לי להיות איתם במחנה אימונים בטורקיה, בא לי לצאת איתם לתחרויות שוב. אני רוצה לחזור כבר למזרן הג’ודו ולהתפוצץ שם אחרי כל הכאבים האלה. כשאני מסתכל לאחור, אם זה מה שהיה צריך לקרות כדי שיחזור לי הרעב להילחם על מדליית הזהב האולימפית, אז אני מסתכל על הפציעה הזו כמשהו חיובי. בגללה, או בזכותה, יש בי רעב שלא היה בי קודם. אני מכוון מטרה לאולימפיאדת טוקיו, אני רוצה לתקן את מה שקרה לי בריו. לולא הפציעה הזו, הייתי שווה שם הופעה בגמר ואפילו מדליית זהב, אבל אלה החיים. קשה לי, אבל אני מרגיש הרבה יותר רעב ממה שהייתי לפני אליפות העולם וכשאחזור אני אבוא לטרוף”.