האם גרנד פרי תל אביב בג’ודו צפוי להיות האירוע הספורטיבי הבינלאומי הראשון בישראל? יו”ר האיגוד העולמי מריוס ויזר הודיע היום (רביעי) כי הוא נערך לקיום התחרות הבינלאומית בישראל כמתוכנן בחודש ינואר הקרוב.

התחרות הזו ככל הנראה תפתח את האירועים הבינלאומיים בישראל בעידן הקורונה. באיגוד הג’ודו הישראלי ובאיגוד הג’ודו העולמי כבר החלו להיערך לאירוח התחרות בעוד כחצי שנה. זאת בתום שיחה שהתקיימה בין מריוס ויזר ליו”ר האיגוד הישראלי משה פונטי. בשיחה שנערכה במהלך השבוע פונטי לוויזר, אמר היו”ר העולמי: “אנחנו נערכים לקיום גרנד פרי תל אביב, איגוד הג’ודו העולמי יעשה כל מה שנדרש והתחרות תתקיים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שגיא מוקי מדבר על הקורונה בנבחרת הג'ודו

איגוד הג’ודו הישראלי אירח בארבע השנים האחרונות תחרויות בינלאומיות איכותיות וזכה לשבחים רבים הן מהאיגוד האירופי ומהאיגוד העולמי. אם תתקיים ותקבל את כל האישורים הנדרשים ממשרד הבריאות, התחרות צפויה למשוך מתחרים רבים, מכיוון שתיחשב כניקוד לדירוג העולמי לקראת אולימפיאדת טוקיו.

באיגוד הישראלי עוקבים אחרי דרישות משרד הבריאות לכניסת אזרחים זרים לישראל ואוספים מידע לגבי דרישות רפואיות, אולמות אימון, חדרי מלון ועוד. באיגוד הישראלי ציינו כי לאחרונה התיר פרויקטור הקורונה, רוני גמזו, לאזרחים לא ישראלים להגיע לארץ בתנאים מגבילים, מה שגורם להערכה אופטימית בישראל כי התחרות אכן תתקיים. יש לציין כי באירועים הקודמים הגיעו לישראל כ-1,000 מתחרים ואנשי צוות מכל העולם, שהתארחו בבתי המלון בתל אביב, מה שהניב למדינה כסף רב מתיירות, שכידוע נפגעה קשות בעידן הקורונה.

יו”ר איגוד הג’ודו משה פונטי אמר: “אני מקיים שיחות קבועות וקשר הדוק ורציף עם מריוס ויזר, שהוא ידיד גדול של ישראל ושל הג׳ודו הישראלי. שמחתי מאוד לשמוע, כי היוזמה שלנו לקיים את הגרנד פרי בת״א, לא רק שהתקבלה בזרועות פתוחות, אלא גם שויזר הבטיח שהאיגוד העולמי יסייע ככל שניתן. זו בשורה לכל הספורט הישראלי באשר לקיום אירועים בינלאומיים, תוך הקפדה על הכללים וההנחיות. נלמד לחיות בצל הקורונה ולהמשיך לעשות ג׳ודו. אני בטוח שלאירוע כזה תהיה השפעה חיובית גם על קיום אירועי תרבות ועל ענפי ספורט נוספים”.