תופעה מכוערת ברחבי מדינת ישראל. פניה של המתעמלת לינוי אשרם הושחתו היום (שני), בניגוד לפניהם של יתר הספורטאים הגברים שנותרו כפי שהם בשלטי החוצות שהציב בנק הפועלים לקראת אולימפיאדת טוקיו.

כך לדוגמה, באחד מהשלטים שהושחתו בירושלים נראים פניה של אשרם צבועים בשחור, בעוד שפניו של השחיין יעקב טומרקין נותרו כפי שהם. המקרה בו השחתו פניה של אלופת אירופה בהתעמלות אמנותית, שמביאה כבוד רב למדינת ישראל, באחד משלטי החוצות שהוצבו בירושלים, הוביל לתגובות חריפות בכנסת ובספורט הישראלי.

אורנה ברביבאי מדברת על השחתת התמונה

חברת הכנסת והאלופה במילואים אורנה ברביבאי גינתה זאת כאשר התייצבה לצד שלט שהושחת ואמרה: “לא ייתכן שבירושלים, עיר הבירה של ישראל, נצבעו פניה של מתעמלת מוצלחת כמו לינוי אשרם כי לאישה אין מקום בציבוריות הישראלית. האיום האיראני הוא לא בגרעין, אלא באופן שבו מתייחסים במדינת ישראל לנשים. אי אפשר לתת לזה להימשך. אנחנו כאן כדי לעשות שינוי ולהבטיח שגברים ונשים יהיו שווים בכל מקום, בוודאי במרחב הציבורי”.

גם השחיין האולימפי יעקב טומרקין, שמופיע לצידה של אשרם בפרסומת כאמור, הגיב למעשים: “אנחנו ב-2021 ומקרים של השחתת תמונות של אישה לא מתקבלים על הדעת, במיוחד לאחר שהיינו עדים השנה לכל כך הרבה מקרים של אלימות כלפי נשים. אסור לתת יד לפגיעה בכל דרך שהיא ולא להסתה. לינוי היא אלופה אמיתית, מודל לחיקוי, ואשמח לעמוד לצידה בגאווה גם בעתיד”.