בעוד 80 יום ייפתחו המשחקים האולימפיים בטוקיו וענף ההתעמלות ישלח נציגים שאולי יצליחו להשיג מדליה ראשונה לענף הישראלי. בדרך ליפן, איגוד ההתעמלות חשף היום (שלישי) את התוכניות המקצועיות ולוח התחרויות שנותרו למתעמלים הישראלים בדרך לאירוע הספורט הגדול בעולם.

המתעמלת האמנותית מהטובות ביותר בעולם, לינוי אשרם, תתחרה בגביע העולם בבאקו בסוף השבוע הקרוב. גם ניקול זליקמן, שאמורה להתחרות לצידה במשחקים האולימפיים בטוקיו, תחזור להתחרות בבאקו אחרי שהתאוששה מפציעה. לאחר מכן, אשרם וזליקמן ישתתפו גם בגביע העולם בפזארו בסוף החודש, כאשר השיא שלהן יגיע באליפות אירופה שתתקיים ב-9 ביוני בווארנה.

חוזרת להתחרות בבאקו אחרי הפציעה. ניקול זליקמן (עמית שיסל)חוזרת להתחרות בבאקו אחרי הפציעה. ניקול זליקמן (עמית שיסל)

אחרי אליפות אירופה יתקבלו החלטות בצוות המקצועי של אשרם, האם לצאת ולהשתתף בתחרויות בינלאומיות נוספות או לא. על הנייר, לפי התוכנית המקצועית של המתעמלת, שפורסמה על ידי איגוד ההתעמלות, אשרם אמורה לצאת לגביע האתגר בקלוז' בסוף חודש יוני.

כמו כן, איגוד ההתעמלות צפוי לארח בישראל תחרות גראנד פרי בהתעמלות אמנותית ב-15 ביולי בתל אביב ולינוי אשרם צפויה להופיע בה, אך ההחלטה הסופית לגביה תתקבל בכפוף להחלטת הצוות המקצועי שלה בסמוך לאירוע. מדובר בתחרות שאמורה להתקיים רגע לפני היציאה שלה ליפן ואם היא תופיע בארץ, זו תהיה ההופעה האחרונה שלה לפני אולימפיאדת טוקיו.

תתחרה בתל אביב? לינוי אשרם והמאמנת שלה איילת זוסמן (חגי מיכאלי)תתחרה בתל אביב? לינוי אשרם והמאמנת שלה איילת זוסמן (חגי מיכאלי)

נבחרת ההתעמלות האמנותית של אירה ויגדורצ'יק תתחרה גם היא בבאקו בסוף השבוע הקרוב. לאחר מכן, היא תצא לגביע העולם בפזארו בסוף החודש ולאליפות אירופה שתתקיים באמצע יוני. לפני אולימפיאדת טוקיו היא תתחרה גם בקלוז' ובגראנד פרי תל אביב.

אלכס שטילוב חוזר להתחרות

בענף התעמלות המכשירים, ארטיום דולגופיאט צפוי להתחרות בגביע האתגר בווארנה ב-25 במאי. גם אלכס שטילוב צפוי לחזור להתחרות עם תרגיל הקרקע החדש שלו, אחרי שלא יצא לאליפות אירופה האחרונה. אחר כך המתעמלים הבכירים וליהיא רז יתחרו בגביע האתגר בקרואטיה ב-10 ביוני.

ארטיום דולגופיאט. התקווה הגדולה בענף המכשירים (רויטרס)ארטיום דולגופיאט. התקווה הגדולה בענף המכשירים (רויטרס)

כמו כן, איגוד ההתעמלות פרסם כי נבחרת התעמלות המכשירים אמורה להשתתף גם בטורניר בינלאומי באוקראינה ב-20 במאי, אבל זו אחת משבע המדינות שממשלת ישראל אסרה על אזרחים ישראלים לבקר בהן בגלל תחלואה גבוהה של וירוס הקורונה וחשש מייבוא של מוטיצות לארץ. כרגע, הצו הממשלתי אומנם בתוקף עד ל-16 במאי, אך ייתכן והממשלה תאריך את תוקפו ובכל אופן ספק רב אם הנבחרת תצא לשם.

בתוך כך, אנדריי מדבדב עדיין ממתין לחידוש תחרויות גביע העולם. על פי איגוד ההתעמלות טרם נקבעו תחרויות חדשות לסבב גביע העולם, אך ייתכן ובסופו של דבר תתקיים תחרות אחת אחרונה בגביע העולם בדוחא, שאמורה להיות על הנייר בחודש יולי, כלומר מיד לפני המשחקים האולימפיים. עבור מדבדב זו עשויה להיות ההזדמנות האחרונה להגיע לאולימפיאדת טוקיו. אם התחרות הזו לא תתקיים, הוא לא יוכל להשתתף באירוע הספורט הגדול בעולם, כך שאין ספק כי הוא מודאג מהסיטואציה הזו.