כשלושה חודשים לפני המשחקים האולימפיים, נבחרת התעמלות המכשירים תנסה לרשום הישגים באליפות אירופה ולהראות שהיא חזק בעניינים. התחרות היבשתית תיפתח מחר (רביעי) בבאזל, אז יחל שלב המוקדמות עם ההופעה של הנשים, כאשר למחרת יתחרו גם הגברים. דרך המוקדמות המתעמלים הישראלים ינסו להעפיל לגמרים השונים ולהיאבק על מדליות בימים שבת ובראשון.

אלוף אירופה בתרגיל הקרקע, ארטיום דולגופיאט, ינסה להגיע שוב אל הפודיום ולזכות במדליה חמישית בתחרות האירופית. המתעמל הבכיר בנבחרת הגברים של סרגיי וייסבורג יופיע בשני המכשירים בהם הוא יתחרה באולימפיאדת טוקיו, בתרגילי הקרקע וסוס הסמוכות. לפי התכנון, דולגופיאט היה אמור להתחרות גם בתרגיל הקפיצות בו הוא זכה במדליית ארד באליפות אירופה האחרונה, אך בגלל שהוא לא קפץ על הרגל עד לפני חודש בגלל פציעה הוחלט שלא לסכן אותו.

נבחרת התעמלות המכשירים (איציק בלניצקי)נבחרת התעמלות המכשירים (איציק בלניצקי)

"החלטנו לשמור על המצב בגלל הפציעה שלי", אמר ארטיום דולגופיאט. "הציפיות מבחינתי הן לעשות את שלי ולהצליח כרגיל. אני מקווה שאצליח להגן על התואר שלי כאלוף אירופה, זה משהו שאשמח לעשות".

דולגופיאט התייחס גם ללחץ שנמצא באוויר: "יש לי מחשבות כמובן גם על המשחקים האולימפיים. בשבוע שעבר קראתי שנשארו כבר פחות ממאה ימים לטוקיו, ופתאום אמרתי לעצמי 'וואו, זה ממש תכף קורה'. אני מנסה לא להתרכז בזה כל כך, אלא קודם כל להתעסק רק בהכנות שלי לאליפות אירופה ומשם נתקדם הלאה. זה שיש פרסומות עם התמונות שלי בכל מקום ושיש דיבורים על זה שאני מועמד למדליה, ברור שזה עושה משהו וברור שזה די מלחיץ אותי, אבל אני משתדל לא להתרכז בזה אלא רק ביכולת שלי באימונים ובהכנות לתחרויות הבאות".

ליהיא רז (איציק בלניצקי)ליהיא רז (איציק בלניצקי)

חוץ מדולגופיאט, את הנבחרת ייצגו בתחרות אלכס מיאקינין שיתחרה במתח, אנדרי מדבדב שישתתף בתרגיל הקפיצות, כמו גם מיכאל סורוקין, אילן קורצ'ק ורון פיאטוב. מי שלא יתחרה הוא המתעמל הוותיק והמועטר אלכס שטילוב, שעדיין עובד על התרגיל שלו להופעה הרביעית בקריירה במשחקים האולימפיים, שם הוא צפוי להתחרות רק בתרגיל הקרקע.

אנדרי מדבדב, שזכה לפני כשנתיים במדליית הכסף בתרגיל הקפיצות ולא הצליח לבלוט בתחרות שהתקיימה בשנה שעברה, סיפר: "לעומת אליפות אירופה האחרונה האחרונה, הפעם עברתי הכנה טובה ואני הרבה יותר בטוח בעצמי. אני מרגיש מוכן ונחוש להביא הישג משמעותי נוסף. אני בכושר מעולה ואני רק צריך לעשות את מה שאני עושה באימונים גם בתחרות הזו".

אנדריי מדבדב (נעם מורנו)אנדריי מדבדב (נעם מורנו)

מדבדב עדיין רודף אחרי הקריטריון למשחקים האולימפיים והוא ממתין במשך תקופה ארוכה להשתתף בתחרויות גביע העולם, שלא ברור מתי יתקיימו, אם בכלל, בגלל המגפה. המתעמל אמר על כך: "אנחנו חיים במציאות הזאת של מגפת הקורונה כבר שנה, ככה שאני רגיל לזה שמבטלים לי תחרויות ויש אי ודאות. זה לא נעים אבל זה לא חדש, פיתחתי חוסן מנטאלי לדברים האלה. מתי שזה לא יקרה, אני אהיה מוכן להתחרות ולהילחם על זה".

מיאקינין ציין: "עשינו הכנה טובה והמטרות שלי ברמה האישית הן להעפיל לשני גמרים, בסוס הסמוכות ובמתח. בגמר תמיד הכל אפשרי, מה גם שיש לי דרגת קושי יחסית גבוהה, העליתי אותה כי עשיתי 5.9 באליפות אירופה הקודמת ועכשיו אני עושה 6.3, כך שאני מאמין שאוכל להילחם על מדליה ואעשה הכל כדי שזה יקרה. יש קצת לחץ מסביב בגלל המגפה, אבל כל העולם כבר התרגל למצב הזה עם וירוס הקורונה, כולם יודעים מה ההשפעות של זה ואנחנו פשוט חיים עם זה".

ליהיא רז (איציק בלניצקי)ליהיא רז (איציק בלניצקי)

גם בנבחרת הנשים יש התרגשות גדולה. אחרי שנה קשה עם מעט מאוד תחרויות, עבור המתעמלת ליהיא רז זה יהיה מבחן לקראת השתתפותה במשחקים האולימפיים בטוקיו. רז שואפת גבוה אחרי שזכתה במדליית הארד בתרגיל הקרקע באליפות אירופה האחרונה, וכעת המתעמלת בת ה-17 תנסה להיכנס לגמר הקרב רב, גמר הקפיצות וגמר הקרקע. זה לפחות מה שהיא מסמנת לעצמה כמטרה. 

גם אילי עזרא ונגה שליט יתחרו בבאזל. כמו כן, בתחרות הזו יהיו רגעים מרגשים במיוחד עבור אופיר נצר, המתעמלת שחוזרת להתחרות בבמה הגדולה ביותר אחרי תקופת היעדרות ארוכה בגלל קרע שלישי ברצועה הצולבת, כשהיא תלווה על ידי מאמנה הספרדי פדרו מיר ששיקם אותה בעבודה משותפת עם הפיזיותרפיסט אדם בדיר. היום המתעמלות קיימו אימון פודיום ומחר כאמור יעלו להתחרות. 

כל התגובות ברשת על הקמת הסופר ליג