הופעות טובות בפתיחת באליפות אירופה בהתעמלות אמנותית, הן לנבחרת ההתעמלות האמנותית בבוגרות והן למתעמלת דריה אטמנוב בג’וניור. בתחרות שנפתחה היום (חמישי) המתעמלות מדורגות במקום השני אחרי תרגיל אחד, בעוד שהמתעמלת הצעירה השתתפה במוקדמות של שני תרגילים והעפילה לשני הגמרים שלהם.

נבחרת ההתעמלות האמנותית עלתה לגמר בתרגיל חמשת הכדורים וסיימה במקום השני עם ציון של 34.100 נקודות, אחרי נבחרת אזרבייג’אן הראשונה שזכתה ב-34.600 נקודות. יש לציין, כי הפעם אליפות אירופה היא דלילה בנבחרות שמשתתפות בתחרות הקבוצתית, כולל אסטוניה, אוקראינה, טורקיה וצרפת, כך שאין יריבות גדולות לנבחרת של אירה ויגדורצ’יק שמועמדת לקחת מדליה באליפות אירופה.

בנבחרת של ויגדורצ’יק, שהבטיחה את מקומה במשחקים האולימפיים בטוקיו, משתתפות המתעמלות אופיר דיין, יאנה קרמרנקו, יוליאנה טילגין, קארין וקסמן, שי בן רובי ובר שפושניקוב. מחר הן יופיעו שוב ויוכלו לרשום הישג משמעותי כאמור.

נבחרת ההתעמלות האמנותית (איגוד ההתעמלות)נבחרת ההתעמלות האמנותית (איגוד ההתעמלות)

בתחרות הג’וניור השתתפה המתעמלת דריה אטמנוב בת ה-14, שנחשבת לכישרון גדול ולמתעמלת הטובה ביותר לגילה, ולכן היא מועמדת להופיע באולימפיאדת פאריס 2024. היום היא העפילה לשני גמרים - בתרגיל החבל ובתרגיל הכדור. אטמנוב היא חניכתן של רעיה אירגו ואיילת זוסמן.

המתעמלת הצעירה עלתה לגמר תרגיל הכדור מהמקום הראשון עם ציון של 22.650 נקודות, כאשר במקום השני ישנה מתעמלת עם אותו הציון, רק שהביצוע שלה פחות טוב ולכן הישראלית היא הראשונה בדירוג. בתרגיל החבל היא סיימה עם ציון של 20.175 נקודות ועלתה לגמר מהמקום החמישי.

דריה אטמנוב (אנטולי אטמנוב)דריה אטמנוב (אנטולי אטמנוב)

ביחד איתה השתתפה בתחרות אלונה הילל שסיימה בכדור במקום בחמישי עם 22.275 נקודות, אך לפי החוקים בגמר יכולה להיות רק נציגה אחת מכל מדינה ולכן היא לא תוכל להעפיל אליו. בתרגיל החבל, הילל סיימה תשיעית עם 19.225 נקודות. הילל מתאמנת תחת המאמנת אלה סמפולוב.

מחר השתיים יופיעו במוקדמות האלות והסרט, כאשר הגמרים למכשירים יתקיימו ביום שבת, שם יופיעו שמונה מתעמלות בכל גמר. נכון לעכשיו, אטמנוב מדורגת במקום השני באירופה בדירוג הכללי למרות שאין תחרות קרב רב.