האם אזרחי ישראל יוכלו בקרוב לחזור למכון הכושר או לסטודיו האימונים שלהם? משרד הבריאות התחייב לשבת עם נציגי מכוני הכושר השונים כדי לנסות ולהגיע לסיכום במסגרת למתווה חזרה לפעילות לאחר הסגר השני של מגפת הקורונה.

הצדדים ייפגשו במטרה לסכם על החזרת מכוני הכושר עוד לפני ההגעה לשלב הרביעי במתווה החזרה, כפי שקבעו מראש עם סיום הסגר. ועדת הכלכלה תעקוב מקרוב אחרי הדיונים הללו, במטרה לעזור לצדדים להגיע למתווה שיאפשר את פתיחת הענף באופן מהיר. החלטה זו התקבלה בדיון על ענף הכושר שהתקיים לאחרונה בוועדת הכלכלה, אותו יזם חבר הכנסת עידן רול.

היום (שני) התקיים דיון מיוחד שעסק בענף הכושר בסיעת “יש עתיד” בכנסת, בו השתתפו ראש האופוזיציה יאיר לפיד, ח”כ יואל רזבוזוב וח”כ עידן רול. במהלך הדיון אמר ח”כ רול: “ענף הכושר נפל קורבן פוליטי מתחילת המשבר. משרד הבריאות לא לוקח אחריות כי רואה בו פנאי ועיצוב הגוף, משרד התרבות מתעלם כי לא מדובר בספורט תחרותי. מדובר בענף תומך בריאות ויש להגדירו חיוני, במיוחד בזמן מגפה”.

כמו כן, הוסיף: “לעסקי הכושר אין זמן לחכות לחיסון. לפני כשבועיים ביקרתי במכון כושר של שני צעירים נפגעי פוסט טראומה משירותם הצבאי שטיפלו במקום בחיילים משוחררים רבים. השבוע התבשרתי שהם נאלצו לסגור לאחר שלא הורשו לפעול וסירבו לעבוד בניגוד לתקנות. מענקים? הם קיבלו סכום זעום. משרד הבריאות חייב להחליט אם יש סכנת הדבקה או לא”.

“הוא סוגר את הענף אבל מתיר לקופות חולים ולמתנ”סים להפעיל שיעורי ספורט וכושר. למאמנים מותר לאמן, אבל לא בסטודיו ובלי לקחת כסף. זה טירוף. דווקא במכוני כושר קל לעקוב אחר המתאמנים לצורך ביצוע חקירה אפידמיולוגית. הפגיעה הכלכלית הקשה בענף עוד לפנינו. חודשים של מנויים שהוקפאו משמעותם שהמכונים יעבדו בחינם תקופה ארוכה עם החזרה לפעילות ולמעשה לא יכניסו כסף. על משרד האוצר לייצר מתווה פיצוי ייעודי לענף”.