דוד (דודיק) קושניר, מהאתלטים הבולטים בישראל בשנות ה-50 ותחילת שנות ה-60, שזכה באליפות ישראל בקפיצה לרוחק, קפיצה משולשת, קפיצה במוט וריצת 100 מטרים, הלך לעולמו בגיל 89.

קושניר החזיק בשיא הישראלי בקפיצה לרוחק במשך 18 שנים וקבע גם שיאי ישראל בקפיצה משולשת ובקרב 10. הוא היה אלוף ישראל שש פעמים בקפיצה לרוחק, פעמיים בקפיצה משולשת וב-100 מטרים ופעם אחת בקפיצה במוט. בנוסף, הוא ייצג את ישראל בשתי אולימפיאדות – מלבורן 1956 ורומא 1960. 

אחרי שפרש הוא אימן את נבחרת ישראל בקפיצה ובין השאר הדריך את רוגל נחום, שהתאמן תחתיו במשך 8 שנים ואמר: “הגעתי לדודי בשנת 1984 דרך חברה מבית ספר שאמרה לי בוא להתאמן איתי באתלטיקה. היה לי מזל שהגעתי אליו, הוא היה הטוב ביותר באותה התקופה. מהר מאוד, אחרי שנה כבר הייתי אחד מהמובילים בזכותו. הוא בזמנו נשען על התוכניות של האתלטיקה הגרמנית, איך מתאמנים ואיך מגדלים ספורטאי ולכן התוכניות שלו היו מתוכננות היטב.

“הוא היה איש מדהים כי היה קיבוצניק בעברו, איש אדמה ומורה לחינוך גופני, אתלט אולימפי ומאמן אתלטיקה. צבר אמיתי. השילוב של כל הדברים האלה יצר אדם מאוד חם ואוהב וטוב, זה עבר גם אליי ומשם לדור הבא שאני מאמן. אני שמח שפגשתי בו”.

מהוועד האולימפי נמסר: “משפחת הספורט האולימפי בישראל והספורט כולו, מרכינים ראש עם היוודע הבוקר דבר מותו של דוד (דודיק) קושניר, אתלט ומאמן אולימפי. אלוף ושיאן ישראל בקפיצה למרחק שנים רבות, יצג את ישראל בשני משחקים אולימפיים: מלבורן 1956 ורומא 1960. עבד כמאמן בהפועל רמת גן ואס"א תל אביב. הספורטאי המצליח ביותר שלו היה קופץ המשולשת רוגל נחום שייצג את ישראל שלוש פעמים במשחקים האולימפיים. אנו משתתפים באבלה הכבד של המשפחה ושולחים מכאן תנחומים. יהי זיכרו ברוך”.