כמדי שנה, ישראל תיקח חלק באירוע הגיימינג הגדול בעולם, אליפות העולם בספורט אלקטרוני 2019. השנה, תארח את האליפות בפעם השנייה מזה 4 שנים בירת דרום קוריאה, סיאול. נבחרת פלאריום ישראל תייצג את ישראל אל מול למעלה מ-50 מדינות ותתחרה על תואר אלופת העולם בספורט אלקטרוני לשנת 2019.

מי שאמון כמדי שנה על הנציגות הישראלית בתחרות העולמית היא העמותה לגיימינג תחרותי בישראל הפועלת במהלך כל השנה על מנת להפוך את ישראל לבירת הגיימינג העולמית ולהפוך את הענף לבעל הכרה ממשלתית בישראל. השנה, בליווי של נותנת החסות ענקית הגיימינג פלאריום, השתיים יתמכו בנבחרת הישראלית וילוו אותה כל הדרך אל הגמר.

לאחר קיום תחרות מקומית מקדימה שנמשכה כמספר שבועות, הורכבה נבחרת ישראלית המונה השנה 9 שחקנים שיתחרו ב-3 כותרים, מתוכם שניים הם כותרים חדשים בתחרות, שזכו לכותרים הפופולאריים והמומלצים ביותר ע"י המדינות – משחק האסטרטגיה הקבוצתי Dota2, ומשחק הלחימה Tekken7. לאחר שנים רבות שבהן השחקן הישראלי מיכאל קרקז ייצג את ישראל ברציפות במשחק ה Tekken7, השנה ייצג לראשונה את ישראל השחקן שזכה במקום השני בטורניר הישראלי, אדיר עמיאל.

נבחרת פלאריום ישראל כבר מוכנה (מיכאל שוסטין)נבחרת פלאריום ישראל כבר מוכנה (מיכאל שוסטין)

גולת הכותרת השנה הוא ה- PES, משחק הכדורגל הפופולארי והמתחרה הגדול של FIFA. פעם ראשונה שמשחק כזה נכנס לתחרות בין מדינות, ומדובר בבשורות טובות לנבחרת הישראלית שמגיעה עם יכולות גבוהות מאוד במשחק הזה.

עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי (מיכאל שוסטין)עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי (מיכאל שוסטין)

עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל: "כמדי שנה, אנו גאים לשלוח נבחרת ישראלית לייצג אותנו בתחרות הגיימינג החשובה והיוקרתית בעולם”.

גבי שלאל, מייסד ו-CMO של פלאריום: "אנו שמחים לתמוך בנבחרת הישראלית כל הדרך לאליפות העולם לספורט אלקטרוני, מתוך מטרה לקדם את ענף הגיימינג בישראל ולהוכיח שישראל היא לא רק מובילה טכנולוגית בענף הגיימינג העולמי, אלא גם המקום ממנו מגיעים מיטב הכישרונות בתחום".