הרגע בו כריסטיאנו רונאלדו נכנס למסיבת העיתונאים לפני המשחק של פורטוגל ביורו 2020, והסיר מהשולחן את שני בקבוקי קוקה-קולה שהוצבו שם, הוביל לצניחה של לא פחות מ-4 מיליארד דולר בשווי השוק שלה – כך מדווחים ב”אתלטיק”. 

מדובר באירוע חסר תקדים בקנה מידה עולמי. רונאלדו דיבר במסיבת העיתונאים של פורטוגל לפני המפגש מול הונגריה, האירוע התרחש ביום שני, והתגובה בשוק לא איחרה לבוא עם מעל 24 שעות שהן סיוט עבור ענקית המשקאות. 

הפורטוגלי בן ה-36 לא רק שהסיר את בקבוקי קוקה-קולה מהשולחן, הוא אף החזיק בקבוק מים בידו, פנה לציבור ואמר “תשתו מים!”. האקט הזה הפך לאחד המשותפים ביותר ברשתות החברתיות ובמדיות השונות תוך שניות בודדות, ולמחווה הזו של CR7 בעד מים ונגד קוקה-קולה, הייתה השפעה עצומה בשוק. 

רונאלדו לא מוכן להצטלם ליד בקבוק של קולה

המניות של קוקה-קולה לפני האירוע היו שוות 56.1 דולר למניה. כאשר השוק נסגר באותו היום, כל מניה בודדת ירדה לשווי של 55.2 דולר. מדובר בירידה של 1.6% במחיר המניה, וביחס לכל המניות ומצבן בשוק, נפילה של 4 מיליארד דולר. והכל בגלל CR7 אחד. 

יחד עם זאת, לא צריך לרחם מדי על קוקה-קולה, ששווי המניות הכולל שלה מסתכם ב-238.35 מיליארד דולר. מאז האירוע של יום שני, המניה עלתה במעט ונסחרת כעת ב-55.29 דולר למניה. התגובה של ענקית המשקאות לנושא אגב הייתה די צנועה: “כולם זכאים לשתות את המשקה שהם אוהבים, ולכולם יש טעם שונה”. דובר החברה הוסיף כי “שחקני כדורגל תמיד מקבלים לצד בקבוקי קולה רגילה וקולה זירו, גם מים, והם זכאים לבחור”. 

לא ההתבטאות הראשונה

ההתייחסות של רונאלדו למשקה המפורסם איננה ההתבטאות הראשונה שלו בנושא. כאשר קיבל לפני מספר חודשים את פרס “שחקן המאה” הוא ענה על השאלה האם יש לבנו מה שצריך כדי להפוך לשחקן כדורגל מקצועי: “כרגע עוד לא, יש לו פוטנציאל, הוא מהיר ונחוש אבל אני אומר לו כל הזמן שזה תלוי בהמון התמדה ועבודה קשה”.

כריסטיאנו רונאלדו ובנו הגדול. לא עושה לו הנחות (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו ובנו הגדול. לא עושה לו הנחות (רויטרס)

על התזונה הוסיף: “אני קשוח איתו לפעמים, משום שהוא שותה קוקה קולה ופאנטה וזה מכעיס אותי. אני גם לא אוהב שהוא אוכל חטיפים כמו צ’יפס והוא יודע את זה. גם הילדים הקטנים שלי מסתכלים עליי כשהם אוכלים שוקולד – אבל אני חייב להיות חזק...”.

דיאטת 6 הארוחות של רונאלדו

“התקרית” של רונאלדו בהקשר בקבוקי הקולה במסיבת העיתונאים אמנם גררה לא מעט תשומת לב תקשורתית, אבל זה לא הפתיע אף אחד שרונאלדו מדבר על תזונה, ההיפך, הוא ידוע מאוד בחוקים הנוקשים שלו באשר למזון אותו הוא צורך.

לפני מספר חודשים פורסם כי הוא נוקט בדיאטת 6 הארוחות, ולא, לא תמצאו שם סוכר, משקאות מתוקים או חטיפים, שכן בכל הקשור לפחמימות מדובר בעיקר דגנים מלאים. מה כן תמצאו? תזונה של מכונה, שממש לא היתה מתאימה בתכולה שלה לאדם מהשורה – אלא אך ורק לספורטאי על שמתאמנים כמו הכוכב הפורטוגלי.

כריסטיאנו רונאלדו. מדבר מניסיון עם קבלות (רדאד ג'בארה)כריסטיאנו רונאלדו. מדבר מניסיון עם קבלות (רדאד ג'בארה)

6 הארוחות של כריסטיאנו נחלקות למעשה לשלושה זוגות: שתי ארוחות בבוקר, שתי ארוחות בצהריים ועוד שתיים בערב. את הבוקר הוא פותח עם מנה גדושה של חלבונים (בשר חזיר, גבינה ויוגורט) ולאחר מכן מוסיף ארוחה נוספת של אבוקדו על טוסט.

בצהריים הוא פותח עם סלט ועוף, ומוסיף ארוחה נוספת עשירה בחלבונים דוגמת דגים וביצים., בערב יהיו אלו שתי ארוחות הבנויות בעיקר מדגים, בשר וירקות.

ודאי שמתם לב שהתזונה של רונאלדו מבוססת בעיקר על חלבונים, שכן מסת השריר של הפורטוגלי היא בהחלט דבר יוצא דופן, ודאי כאשר מדובר על כדורגלן בשנות השלושים לחייו. לכך יש להוסיף את ההקפדה של רונאלדו על 7.5 שעות שינה, זאת במטרה לאפשר לשרירים שלו את זמן ההתאוששות המקסימלי.

אפשר אולי להתווכח עם רונאלדו על דעותיו על חינוך ילדיו, על המשקאות הממותקים או על הדיאטה שלו, אבל אי אפשר להתווכח עם איך שהוא נראה ומתפקד על המגרש רגע לפני גיל 37. כבר הזכרנו שהוא שבר השבוע את שיא כיבושי היורו בכל הזמנים? אם כן, אז נזכיר שהוא גם מלך שערי האלופות בכל הזמנים. זה כריסטיאנו.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!