ענקית האשראי האמריקאית מאסטרקארד הודיעה היום (רביעי) כי היא מסירה את חסותה השנה מטורניר הקופה אמריקה. הודעתה של החברה, לפיה “אחרי ניתוח ייסודי החלטנו לא להפעיל את חסותנו על הקופה אמריקה בברזיל”, הגיעה בעקבות ההחלטה של קונמבול, התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית, לקיים את המשחקים בברזיל למרות המצב הקשה במדינה מוכת הקורונה.

בשבוע שעבר ראשי קונמבול החליטו כי הם מעבירים את הטורניר, שיצא לדרך ביום ראשון הקרוב, באופן בלתי צפוי לברזיל. החלטה זאת התקבלה לאחר שארגנטינה וקולומביה, שהיו אמורות לארח את הטורניר, ויתרו על הזכות לארח – במקרה של ארגנטינה בשל השתוללות הקורונה במדינה ובמקרה של קולומביה בשל הפגנות נגד הממשל ונגד קיום הטורניר במדינה. 

מאסטרקארד (רויטרס)מאסטרקארד (רויטרס)

דיווחים ראשוניים גרסו שהטורניר יעבור לארצות הברית או צ’ילה, אך בקונמבול בחרו, בתיאום עם נשיא ברזיל ז’איר בולסונרו, ממכחישי הקורונה הבולטים בעולם, להעביר את הטורניר לברזיל. ההחלטה לקיים את התחרות בארץ הסמבה היא החלטה בעייתית, בלשון המעטה, שכן מצב התחלואה במדינה הכי גדולה בדרום אמריקה הוא אחד הקשים בעולם. למעלה מ-475 אלף בני אדם נפטרו בברזיל כתוצאה מהמגפה מתחילתה, מעל 17 מיליון נדבקו ורק בשבוע האחרון מעל 60 אלף נדבקים חדשים זוהו בברזיל.

שחקני נבחרת ברזיל הביעו בעצמם את התנגדותם להעברת הטורניר למדינתם, אך למרות דיווחים שגרסו כי בכוונת הברזילאים שמשחקים באירופה להחרים את הטורניר, הם הבהירו כי אין בכוונתם להחרימו למרות ההתנגדות והם ילבשו את חולצות הסלסאו החל מהלילה שבין ראשון לשני. 

האם פאו טורס יעזוב את ויאריאל בקיץ?