חברת הגיימינג הישראלית ‘אוברוולף’ המפעילה פלטפורמת תוספים למשחקי מחשב הודיעה היום (שלישי) על גיוס של 52.5 מיליון דולר והשיקה את פלטפורמת המודים החדשה שתשמש את מפתחי המשחקים לאפשר לקהילות השחקנים שלהם לבנות מודים לתוך המשחק ישירות. 

הכסף שגויס ישמש לשיפור ופיתוח יכולות ויצירת הכלים עבור מפתחי התוספים למשחקי המחשב. בנוסף, ישמש גם ליצירת כלים חדשים, הזדמנויות והשקעות בקהילת המפתחים והגיימינג העולמי.

הגיוס הנוכחי מגיע לאחר רכישת פלטפורמת המודים CurseForge,  מאגר המודים הגדול בעולם למשחקי וידאו הכולל מודים למשחקים כמו World of Warcraft ו- Minecraft מענקית הסטרימינג Twitch בשנה החולפת. CurseForg Core תאפשר לחברות המפתחות משחקים לתת לקהילות השחקנים שלהן לייצר, להעלות ולנהל מודים באופן מובנה.

אורי מרשנד, מנכ"ל אוברוולף ומייסד-שותף, אמר על הגיוס הנוכחי: "אנו בעיצומה של מגמה חדשה בתחום הגיימינג, יותר ויותר שחקנים משתמשים במודים ואפליקציות שנוצרו על ידי משתמשים אחרים, וזאת לאחר שנה בה תחום הגיימינג לא הפסיק להגיע לגבהים חדשים. ככל שיש למשחק יותר תוכן והתאמה אישית, כך הסיכוי שגיימר ימשיך לשחק בו ובכך להאריך את אריכות החיים של המשחק וליצור ערך מוסף עבור מפתחי משחקים ותחום הגיימינג בטווח הארוך. על ידי CurseForge Core, אנו מאיצים את התוכן שנוצר על ידי קהילת הגיימינג בצורה בטוחה וחלקה במשחקים קיימים וחדשים וכך מאפשרים האצה משמעותית של מגמות חדשות בתחום. בגיבוי המשקיעים הבולטים ביותר בשוק, אנו בטוחים שפלטפורמת אוברוולף בנתה את הבסיס לעידן חדש של יצירת משחקי AAA".

אוסקר נבארו, ראש מחלקת פיתוח עסקי בחברת יוביסופט, הוסיף: "אוברוולף מפתחת את הגביע הקדוש של פלטפורמות התוכן המיוצר על ידי משתמשים – גם מהצד של חברות המשחקים וגם מהצד של המשתמשים, יוצרי התוכן עצמם. פיתוח זה מאפשר לחברות משחקים גדולות כמונו, לאפשר יצירת מודים באופן מוסדר, מבוקר, בטיחותי, ורווחי; זה משנה את כל חוקי המשחק עבור החברות ועבור יוצרי התוכן," אמר (שאחראית בין היתר על כותרים כמו Rainbow Six Siege, Assassin's Creed ו-Far Cry).

אוברוולף, שנוסדה ב-2010 על-ידי המנכ”ל, אורי מרשנד, יחד עם גיל אור ואלון רבינוביץ’, יצרה פלטפורמה עבור מפתחים המאפשרת בניית אפליקציות למשחקי מחשב כמו Fortnite, League of Legends, Counter Strike ועוד – אפליקציות אשר משפרות ומעצימות את חווית המשחק הבסיסי. 

מגזין הספורט לצעירים: Zone - פרק 7