כבר מזמן היה ברור שמדובר בחומר לסרט, אבל עכשיו זה כבר רשמי. ענקית הסרטים האמריקאית MGM וחברת תדמור אנטרטיינמנט רכשו היום (שני) את הזכויות על סיפור חייהם של אלופי העולם בג’ודו סעיד מולאי האיראני ושגיא מוקי הישראלי, במטרה להפיק סדרה עלילתית וסרט דוקומנטרי המבוססים על חייהם של הג’ודאים - שיגיעו להוליווד.

הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם מולאי ומוקי, וכן גם עם איגוד הג’ודו העולמי בראשותו של היו”ר מריוס ויזר. הסדרה תחשוף צילומים בלעדיים שטרם נראו עד כה וראיונות עם שני הג’ודאים בנקודות השיא בקריירה שלהם, כולל הרגעים הדרמטיים שבהם נאלץ סעיד מולאי להימלט לגרמניה בשנת 2019, במהלך אליפות העולם בג’ודו בטוקיו.

שגיא מוקי. לא רק ספורטאי גדול, גם כוכב סרטים (חגי מיכאלי)שגיא מוקי. לא רק ספורטאי גדול, גם כוכב סרטים (חגי מיכאלי)

החברה הישראלית תדמור אנטרטיינמנט ואולפני MGM חתמו לפני כשנה על הסכם שיתוף פעולה להשקעה בפיתוח תוכן של יוצרים ישראלים ליצירות טלוויזיה, קולנוע וניו מדיה לשוק הבינלאומי. זו הפעם הראשונה שבה MGM נכנסה להשקעה בישראל והפרויקט הזה הוא התוצר השני של השותפות בין החברות, שיפיקו סדרה עלילתית של כשישה פרקים וסרט דוקומנטרי שצילומיו כבר החלו.

הסדרה העלילתית והסרט התיעודי יביאו למסך את סיפורו חוצה הגבולות של הג’ודאי האיראני סעיד מולאי, אחד הספורטאים האמיצים בהיסטוריה, שעל אף האיומים עליו ועל משפחתו, סירב להיכנע לדרישת המשטר שאסר עליו להתמודד מול חברו שגיא מוקי מישראל באליפות העולם בטוקיו לפני כשנה וחצי. כתוצאה מכך, נאלץ מולאי לברוח מארצו ולחיות כפליט בגרמניה. רק לאחרונה, כזכור, מולאי הגיע להתחרות בגראנד סלאם תל אביב וזכה במדליית הכסף בתחרות.

נשיא MGM: הם מעוררי השראה ופורצי דרך

סעיד מולאי, הג’ודאי האיראני שכעת מייצג את מונגוליה לאחר שערק ממולדתו למקלט בגרמניה, אמר: “זה כבוד גדול עבורי להיות שותף בפרויקט הזה. זו הזדמנות נהדרת להראות שג׳ודו וספורט הם דרך מדהימה לפרוץ מחסומים. באמצעות הנסיבות שגיא הפך לחבר שלי ועוד אנשים רבים אחרים ברחבי העולם. אני ספורטאי ועכשיו אני גם אדם חופשי”.

סעיד מולאי (עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו)סעיד מולאי (עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו)

אלוף העולם במשקל עד 81 ק”ג בג’ודו, שגיא מוקי, ציין: “זו זכות עבורי לקחת חלק בפרויקט יוצא הדופן הזה עם חברי היקר סעיד. אנחנו רוצים להעביר את המסר שספורט הוא מחוץ לפוליטיקה ושכולנו משפחה אחת. כשסעיד ואני ניפגש, הניצחון הראשון יהיה החברות בינינו. אני באמת מאמין שבעזרת הפרויקט הזה, הניצחון השני יהיה ההבנה בין העמים שלנו”.

נשיא MGM/UA Television, סטיב סטארק, סיפר על הבחירה בשניים: “שגיא מוקי וסעיד מולאי הם שני ספורטאים מעוררי השראה ופורצי דרך. סיפור היריבות והחברות הבלתי אפשרית ביניהם, פורץ מעבר לעולם הג’ודו והולך לכבוש את לבבות הצופים בכל רחבי העולם. אנו נלהבים מההזדמנות לשתף פעולה עם חברינו היקרים בתדמור אנטרטיינמנט ובאיגוד הג'ודו העולמי ולחלוק את סיפורם המרגש והמהפכני עם העולם כולו”.

סעיד מולאי על הפודיום (עודד קרני)סעיד מולאי על הפודיום (עודד קרני)

מנכ”ל תדמור אנטרטיינמנט, אמיליו שנקר, הכריז בחגיגיות: “אנו נרגשים להתחיל לעבוד על הסיפור האמיתי, הלא יאומן ומעורר ההשראה של סעיד ושגיא עם הצוות המרתק של MGM, בראשות הנשיא סטיב סטארק. בשיתוף שניים מגדולי הספורטאים בהיסטוריה, שגיא מוקי וסעיד מולאי ובתמיכת איגוד הג’ודו העולמי, אנו בטוחים שניצור סיפור מרגש שיצליח לקרב בין עמים שונים ולהגיע לליבם של אנשים רבים בכל העולם”.

נשיא איגוד הג’ודו העולמי, מריוס ויזר, מסר: “סיפורם של שגיא מוקי וסעיד מולאי חוצה את גבולות הספורט. זו היא דוגמה לכבוד הדדי ואכפתיות שיכולים להתקיים בין בני אדם, לצד מצוינות פיזית ונפשית, סיפור על גיבורים בני זמננו. אנחנו משוכנעים שהדוגמה האישית שלהם יכולה וחייבת לשמש אות ומופת לצעירים ברחבי העולם. אנו שמחים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם MGM ותדמור אנטרטיינמנט על הפרויקט המרתק הזה, שיעניק לנו את ההזדמנות להביא לקהל הרחב את סיפורם של האלופים שלנו ואת הערכים שהם מיישמים בחייהם, ולנסוך תקווה במיליוני אנשים”.

לואיס סוארס מקבל בראש מהבן שלו בפיפא