השבוע נחתם הסכם שיתוף פעולה בין שגיא מוקי לפרויקט NIKA שבמסגרתו ישמש הג'ודוקא הישראלי, שגיא מוקי, כשגריר כבוד ופרזנטור של הפרויקט החדש הפועל לשינוי חברתי באמצעות ספורט בקרב ילדים ונוער.

כזכור, מוקי (28) נמנה על הסגל האולימפי של ישראל, מחזיק בתואר אלוף העולם בג'ודו ואף פעמיים זכה בתואר אלוף אירופה. "יש עקרון אחד וחשוב שמלווה אותי לאורך הדרך, בקריירה ומחוצה לה וזה להיות שלם עם הדרך שלי", אמר הג'ודוקא הישראלי וסיפר מדוע בחר ב-NIKA. "הצטרפותי לניקה היא מהמקום הזה, השלם. האידאולוגיה של ניקה והמטרות שלה מבורכות וגדולות מהחיים. דרך הספורט אפשר לשנות עולמות - כל ילד זה עולם ומלואו".

שגיא מוקי ואורן סמדג'ה עם הארד (איגוד הג'ודו) (מערכת ONE)שגיא מוקי ואורן סמדג'ה עם הארד (איגוד הג'ודו) (מערכת ONE)

פרויקט NIKA הוקם בחודשים האחרונים על ידי גדי דקל ואביב גוילי העוסקים, נושמים וחיים ספורט. דקל, מאמן מנטלי לספורטאים ומפיק בעולמות הספורט, ואביב גוילי, המוכר לציבור הישראלי מהשתתפותו בנינג'ה ישראל, מאמן כושר וקאוצ'ר. "התחברנו כדי להנגיש את הספורט כערך בקרב ילדים וילדות, נערים ונערות שאינם עוסקים בספורט מקצועי או תחרותי", אמרו השניים.

על פי נתונים לא רשמיים 50% מהילדים בגילאי 6-18 אינם עוסקים בפעילות ספורטיבית כלשהיא בשל העלויות הכרוכות בכך ובהיעדר מסגרת לא תחרותית מתאימה. "ישנה מסה גדולה של צעירים וצעירות שנטשו את עולמות הספורט", סיכמו דקל וגוילי. "יש מקום באולמות הספורט לכולם, לא רק לאלה שמתחרים".