מתגעגעים למשחקים של פעם? מחפשים פעילות מרגשת לכל המשפחה? משרד התרבות והספורט, בהובלת מר אבי בנבנישתי סגן ראש מינהל הספורט, והתאחדות הספורט לבתי הספר ומזמינים אתכם לשחק כמו פעם ביום משפחה מיוחד ושונה

ביום המשפחה, שחל היום, אתם מוזמנים לצאת לגינה או לפארק הקרוב לפעילות משפחתית רב דורית ולשחק כמו פעם והכול במסגרת פרוייקט סב”ן – פעילות ספורטיבית רב דורית..

איך משתתפים? בוחרים שלושה משחקים מתוך החמישה המתוארים בהמשך הכתבה, מצלמים בווידאו ושולחים לכתובת המפורסמת גם היא בהמשך. שיחקתם אותה בענק? אולי תזכו בחבילת פרסים מגניבה.

לצפיה בסרטון הסבר לחצו כאן
לעלון פרסום יום המשפחה לחצו כאן
לכללי ההשתתפות והחוקים לחצו כאן
 

מנכ"ל משרד הספורט רז פרויליך מסר: "משרד התרבות והספורט יזם את פרוייקט סב"ן - פעילות ספורטיבית באוויר הפתוח לכל המשפחה, בשת"פ עם התאחדות הספורט לבתי הספר. אני קורא לכולכם לצאת לאוויר הפתוח ולשחק במשחקים של פעם. בייחוד בימים אלו, הפעילות הגופנית חשובה לבריאות הנפש והגוף וכעת ניתן לקחת בה חלק בגינה או בפארק הקרובים לביתכם. אני מאחל בהצלחה לכלל המשתתפים”.

מנכ"ל משרד הספורט רז פרויליך (צילום: יוסי שטיינר)מנכ"ל משרד הספורט רז פרויליך (צילום: יוסי שטיינר)

כללי השתתפות משחקים כמו פעם

על מנת להשתתף יש לבחור 3 מתוך 5 המשחקים המוצגים ולצלם סרטון. 
אורך הסרטון כ- 40 שניות. 
את הסרטונים ניתן לשלוח עד ה - 2021.02.16 . 
את הסרטון יש לצלם לרוחב ובאיכות טובה! 
בהעברת הסרטון למייל, יש לציין את אישורכם/ן או אי אישורכם/ן בשימוש בסרטון ברשתות החברתיות. 
את הסרטון יש לשלוח להתאחדות הספורט לבתי הספר למייל leah@schoolsport.org.il במייל יש לציין פרטי התקשרות - שם מלא, מייל וטלפון. 
לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר 03-5619080
בין המשפחות שתשלחנה תמונות וסרטונים תתקיים הגרלת פרסים.

מוכנים לשחק כמו פעם? (מערכת ONE)מוכנים לשחק כמו פעם? (מערכת ONE)

נזכרים בחוקי המשחקים

שלושה מקלות
מסדרים את המקלות במרחק של צעד אחד זה מזה. המשתתפים עומדים בטור, כשהאחרון הוא ה"מרחיק" על כל משתתף בתורו, לעבור בניתורי פסיעה בין שלושת המקלות, מבלי לגעת בהם. לאחר שכולם עברו את שלושת המקלות , מרחיק הקופץ האחרון את המקל האחרון. יש להרחיק את המקל השני בהתאמה על מנת שהמרחק בין שלושת המקלות יהיה שווה. משתתף שדרך על אחד המקלות או נגע עובר להיות הראשון בטור. במקרה של שתי נגיעות/דריכות הוא יוצא לנוח מהמשחק מנצח - התלמיד שהצלח לעבור את המרחק הגדול ביותר בין שלושת המקלות, מבלי לגעת בהם.

חיי שרה
אחד המשתתפים זורק כדור וצועק "חיי שרה" תלמיד שתפס את הכדור באוויר משליכו על תלמיד אחר(מותר לפגוע ברגל עד גובה הברך). אם פגע -נזקפת לרעת הנפגע נקודה והתלמיד הפוגע זורק שוב את הכדור באוויר תוך שהוא צועק "חיי שרה". במקרה שהתלמיד שלעברו נזרק הכדור תפס את הכדור מהאוויר לפני שהכדור פגע בו, נזקפת נקודה לרעת הזורק והתופס ממשיך את המשחק. אם לא פגע הכדור במשתתף, יכול כל אחד לזרוק את הכדור באוויר ולצעוק "חיי שרה" המשחק ממשיך. מנצח- התלמיד המשתתף שצבר את המספר הנמוך ביותר של נקודות לרעתו. 

חיי שרה (מערכת ONE)חיי שרה (מערכת ONE)

ים יבשה
מניחים חישוקים או מציירים מעגלים על הרצפה כמספר המשתתפים. להכרזת המורה/ התלמיד האחראי "ים"- על התלמידים לקפוץ לתוך החישוק, בהכרזה "יבשה" - עליהם לקפוץ ולעמוד מחוץ לחישוק. המורה או התלמיד האחראי מנסה לבלבל את המשתתפים בקריאות מהירות ועל המשתתפים לקפוץ למקום הנכון בתוך החישוק או מחוצה לו. תלמיד שמתבלבל ונעמד במקום הלא נכון- יוצא זמנית מהמשחק. המנצח - הוא התלמיד האחרון שלא התבלבל ונשאר במשחק.

קלאס
משליכים את האבן למשבצת מספר 1 ,מנתרים לתוכה על רגל אחת, מנסים להדוף את האבן אל המשבצת הבאה (מספר 2) בעזרת הרגל וכך הלאה עד מספר 8 .אם האבן יוצאת מהמשבצת או נעצרת על קו הריבוע, עובר התור למשתתף הבא. מנצח - התלמיד שהגיע לשלב הגבוה ביותר.

קלאס (מערכת ONE)קלאס (מערכת ONE)

קפיצה בחבל
החבל נאחז בשני קצותיו על ידי שני תורנים. מתקרבים קצת אחד לכיוון השני עד שהחבל בניהם היה נוגע ברצפה, ואז היו מתחילים לסובבו בקצב. קבוצת הילדים המשחקים הייתה צריכה לרוץ אל תוך מרכז החבל ולקפץ על פי חוקים קבועים מראש, קפיצה אחת או שתיים וכדומה, כאשר מי שלא הצליח להשלים את המשימה בשלום והחבל נתפס ברגלו -היה נפסל והופך להיות התורן שמסובב את החבל.